Foto: Shutterstock

Küüneviilid erinevad kuju, materjali ja kareduse poolest. Viimast mõõdetakse küünemaailmas grittides – mida väiksem on number, seda karedam küüneviili pind. Tihtipeale mõjutab küüneviili karedusaste isegi seda, millist küünekuju viilimise käigus saavutame. Arvestada tuleb ka sellega, et kare küüneviil teeb küüne kõigest ühe tõmbega oluliselt lühemaks, liialt kare variant võib aga isegi küüne struktuuri rikkuda.

3 punkti, mida küüneviili ostmisel meeles pidada:

#1
Paljudel küüneviilidel on korraga peale märgitud kaks erinevat karedusastet. Need tähistavad seda, et antud viilil on kaks tööpinda ning üks on karedam kui teine. Näiteks 100/180 gritti kare viil on mõeldud küünetehnikutele, kus 100-gritist pinda kasutatakse geel-, akrüülküüne või geellaki maha viilimiseks. Kindlasti ei tohi nii karedat viili rakendada naturaalsete küünte puhul. 180-gritist külge kasutatakse aga naturaalse küüneplaadi karestamiseks või ehitusgeelile/akrüülile kuju andmiseks. 180-gritine viil ei riku nende materjalide sisemist võrku ja maniküür kestab kauem.
Naturaalsete küünte puhul kasuta 240/240 karedusega viili. Siinkohal omab eelkõige tähtsust materjal, millest küüneviil tehtud on, mitte aga viili kuju.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…