Mitte liiga ammu oli inimkond tunnistajaks uue ajastu sünnile, tsivilisatsiooni risttee keskendus masinõppele ja tehisintellektile. Varsti pärast selle teadvustamist õnnestus tehisintellektil läbi murda teaduslaborite ahelatest ja muutuda avalikkusele tuttavaks mõisteks. Viimastel aastatel on tehisintellekt hakanud imbuma tänapäeva ühiskonna kõikidesse segmentidesse, sealhulgas on ka  online kasiinod ja online-hasartmängud. Nüüd on oluline küsida, kas tehisintellekt hakkab mõjutama online hasartmänge?

Tehisintellekti tõus

Te ei pruugi sellest teadlik olla, kuid tehisintellekt on juba mõnda aega olemas olnud. Esmalt võite huvi tunda, mis tehisintellekt üldse on. Kontseptsioon peaks võimaldama masinatel jõuda mõtlemise tasemeni, mis on varem olnud reserveeritud ainult inimestele. See toob kaasa sellegi, et tehisintellekt peaks leidma lahendusi keerukatele loogilistele ja praktilistele probleemidele ning kõigele, mis aitaks inimestel oma elu lihtsustada.

 

”Kujutlege tehisintellekti oma uue parima sõbrana.”

Aga pidage hoogu, sest lõppeesmärk tehisintellektiga siinkohal ei lõpe. Kas mäletate Skynetti ja Terminaatorit? Nojah, lõppeesmärk tõepoolest on võimaldada masinatel tõhusalt omandada teadmisi viisil, kus neil oleks võimalik oma käitumist õppida, korrata, hinnata ja muuta. Loodame, et kohtupäev leiab aset vaid filmis.

 

Tehisintellekt online mänguautomaatides

Tehisintellekti ilmnemise hetkest oli selge, et online hasartmängude tander hakkab muutuma. Ei mingit kahtlust: tehisintellekt ja online mänguautomaadid on aastaid sama laua taga istunud.

Kuid suur erinevus on selle tehnoloogia rakendamine, mida pidevalt minut minuti järel täiustatakse. Hiljuti demonstreeriti suurepärast näidet tehisintellekti peatsest võimsusest, kui pokkerit mängiv tehisintellektsüsteem Deep Stack oli üle Texas Hold’em pokkeri professionaalsetest inimmängijatest.

 

Kas tehisintellekti saabumisel õnn lahkub?

See küsimus hakkab varem või hiljem iga mängijat vaevama. Kui tõsiselt mõtlete, jõuate tõenäoliselt järeldusele, kus on võimalik see, et tehisintellekt võib osaliselt veidi õnne hasartmängust ära võtta.

 

“Hiljutine uuring näitas, et tehisintellekt suudab matemaatiliselt ennustada mänguri käitumist.”

Vaadeldes mängija tavatut käitumist, õnnestus Featurespace´i masinõppesüsteemil tabada mängijad, kes teatavaid videomänge mängides sohki tegid.

 

Online hasartmängude tulevik ja tehisintellekt

Mida võiksime järgmistel aastatel oodata? Juba võib täheldada, et tehisintellektist on saanud oluline vahend nii online kasiinodele kui ka mängijatele. Näited, kus tehisintellekti on kasutatud mängude aususe ja konkurentsivõime tõstmiseks, on rohkem kui teretulnud. Selle peegli alter ego on see, mis tõusetub siin võimaliku probleemina.

Näiteks kui keegi, kes mängib online mänguautomaatides tasuta keerutustega, kasutab tehisintellekti ebaõiglase eelise saamiseks maja või teiste mängijate ees, saab seda käsitleda reeglite rikkumise ja sohitegemisena.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised