KAS PUHASTAD OMA NÄGU ÕIGESTI? Siin on 7 reeglit, mida pead tundma nagu oma viit sõrme

Kõik teevad seda, kuid peame tunnistama, et paljud siiski valesti. Kuidas ja millega puhastada rasust või kuiva nahka – küsisime nõu kosmeetikutelt.

Näonaha puhastamine on üks tähtsamaid punkte igapäevases hooldusrutiinis. Ideaalis peaks see toimuma kolme etapina. Esimeseks on meigi eemaldamine. Teiseks näo pesemine ning kolmandaks – naha pH taastamine tooniku abiga. Tundub lihtne? Siiski on siingi teatud nüansse, mida peaksid kindlasti meeles pidama.

#1
Näopesutoote valimisel lähtu oma nahatüübist.

Rasuse või kombineeritud naha puhastamiseks sobivad paremini intensiivsema toimega vahud ja geelid. Tundliku ja kuiva naha eest hoolitsevad parimal viisil aga puhastuspiimad või -õlid. Need loovad nahale niisutava kaitsekihi (emollient), mis jääb alles ka pärast näo loputamist veega, pehmendades ja siludes sinu nahka veel pika aja vältel. Tegelikult võiksid puhastuspiima külmade ilmade saabumisel kasutada kõigi nahatüüpide esindajad.

#2
Pärast näo pesemist kasuta toonikut!

Vaatamata oma nimele, ei kanna toonik toniseerivat funktsiooni. Selle peamiseks ülesandeks on hoopis happe-aluse (pH) tasakaalu taasloomine, mis näo veega loputamisel häiritud saab. Tooniku igapäevasest ilurutiinist välja jätmine võib kulmineeruda naha tundlikkuse suurenemise ja liigkuivusega. Paljud naised kasutavad tooniku asemel mitsellaarvett, mis tegelikult mõeldud hoopis meigi eemaldamiseks. Seega kasuta seda enne näo pesemist, mitte pärast.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised