MÜÜT või TÕDE: Kutiikulite eemaldamine on küüntele kahjulik

Kõik, mis kuulub meie keha juurde, omab kindlasti ka eesmärki ja täpselt nii on ka "tüütu" küünenaha ehk kutiikuliga, mida järjepidevalt tagasi lükatakse või üldsegi eemaldatakse...

Ravitakse seda seisundit nii kreemide kui ka antibiootikumidega. Vastavalt põletiku ulatusele ja tüübile, kestab ravi umbes nädala. Kui otsustatakse kutiikuli tagasilükkamise kasuks, tuleb seda kindlasti teha peale käte leotamist ning korrastada, kui käed (küüned) on kuivanud. Samas kõige lihtsam viis vältida põletikke küüntepiirkonnas on see piirkonda lihtsalt rahule jätta.

Kuidas toimivad vahendid, mis on mõeldud kutiikuli eemaldamiseks

Sageli kasutatakse nende koostises kaaliumhüdroksiidi, tugevat aluselist ainet, mis nö lahustab keratiini(surnud rakud), millest kutiikul koosneb ning mida saab kergesti eemaldada vee abil.

Selliste vahendite miinuseks on asjaolu, et nad võivad nahka ärritada ja seda ka siis, kui on lisatud rahustavaid komponente nagu aloe vera, kummel jms.

Mõnede toodete puhul on olnud ka vaieldav, kas tema koostiosad annavad vajaliku efekti, kuid kui see tõesti nii on, siis peitub siin ka oht. Nimelt ei koosne keratiinist mitte ainult kutiikul vaid ka nahk ja küüs. See tähendab, et väga hea kutiikuli eemaldaja võib samal ajal ka mõjutada küünte olukorda muutes neid hapramaks ning ärritada nahka.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised