#1 PUHASTAMINE

Keemiline puhastus mõjub ülikonnale üsnagi karmilt ning vähendab selle eluiga tunduvalt. Seega on see kõige viimane õlekõrs. Kui tekkinud plekiga koheselt tegeleda, siis saab need kõrvaldada kõigest puhta vee ja pehme rätikuga tupsutades. Särkide puhul võib kasutada pesuvahendit ning pesta neid 30-kraadise veega.

#2 ÜLDINE HOOLDUS

Pärast veidi metsikumat klubituuri tuleks ülikond jätta hästi õhutatud ruumi vähemalt üheks päevaks „hingama“. Riidekiududest eemalduvad sel moel ebameeldivad aroomid ning kangas taastab ka algupärase kuju. Et ülikond näeks välja sama nägus nagu selle kandja, on soovitatav harjata ülikonda pärast iga kandmist pehmete harjastega riideharjaga.

#3 RIPUTAMINE

See on üldtuntud tõde, et ülikond peab kapis rippuma. Kindlasti tasuks vältida traatjaid riidepuid ning eelistada pigem plastikust või puidust kaarja õlaosaga kvaliteetseid puid, et pintsak säilitaks oma perfektse vormi. Samuti ei tohiks ülikond olla teiste riiete vahele surutud, vaid sellele peaks jaguma piisavalt ruumi, et rõivasse ei tekiks ebameeldivaid kortse.

#4 TRIIKIMINE

Triikimisel tuleks olla eriliselt hoolas ning kasutada valget riiet triikraua ja kanga vahel. Võimaluse korral eelista aurutamist triikimisele. Kui aurutit käepärast ei ole, siis pärast värskendavat dušši võib ülikonna riputada suletud aurusesse vannituppa. Pressimine on ülikonnale sama karm nagu keemiline puhastus, seega tuleks ka seda „võtet“ kasutada ainult äärmisel vajadusel.

JACK & JONES rõivapoed asuvad Tallinnas Rocca al Mare ja Kristiine keskustes ning Narvas Fama keskuses. 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised