EV100: Ilutegijad pühendavad kodumaa sünnipäevaks sada punupatsi

Saja punupatsi idee autor on Tartus asuva Võlumaa ilusalongi juhataja Marika Liik. Usin ilutegija kaasas saja punupatsi ellukutsumiseks enda tööpere ja tulemus valmis ühe päeva ja vaid loetud tundide jooksul.

„Hakkasin juba mõni aeg tagasi ajurünnakut tegema teemal ilu ja Eesti Vabariik 100. Peab tõdema, et igasuguseid põnevaid mõtteid tuli, kuid lõppeks oli selge, et lihtsuses peitub võlu ja punupats võiks olla auväärt kingiidee, millega teostuseni liikuda,“ räägib Marika Liik.

Ilusalongi juhataja märgib, et punupatside tegemine on oskus, mida antakse ühelt põlvkonnalt järgmisele ja punupatsidel on Eesti rahvakultuuris saja aasta jooksul teenitud oma kindel koht. Siinjuures viitas ta paremaks illustreerimiseks setodele, kelle traditsioonidesse on kuulunud peakatte all punupatsisoengud ja lisaks sellele punase vaiba üritusted, näiteks vabariigi aastapäevale pühendatud pidulik vastuvõtt, ka neil üritustel saame tihti näha romantilisi patsisoenguid.

„Kaasasime Võlumaa ilusalongi patsikingi aktsiooni ka fotograafi Marvi Pristavka-Taali, kes on hakkama saanud tõelise kunstiteosega. Tema jäädvustatud foto oleks võimalik kuni kolme meetri pikkusena välja trükkida ja mängingi vargsi mõttega pakkuda vabariigi vastuvõtule Eesti Rahva Muuseumisse saja sinimustvalge lipsuga punupatsi fotot kujunduselemendina,“ ütleb Liik.

·         Vaata vabariigi sünnipäevaks pühendatud fotosid siit: http://bit.ly/2kLQsJo   

·         Fotode autor Marvi Pristavka-Taal

 

Võlumaa ilutegijad lisavad ka ev100 sünnipäevaks pühendatud veebilehele jäädvustatud patsifoto koos teavitustoetuse sooviga, laiendada saja punupatsi kujutis erinevatele trükistele, mis oleksid kättesaadavad elanikkonnale laiemalt. 

Marika Liik


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised