Tekst: Lugejate kirjad
Foto: Shutterstock

Nooremana meeldis mulle igasuguseid erinevaid ilutooteid ja maske katsetada. Ühel päeval, kui taaskord poodides käisin, ostsin ühe uue ja huvitava näomaski ning paljureklaamitud ripsmetuši ja -koolutaja. Koju jõudes hakkasin suure õhinaga oma uusi oste koheselt katsetama ning alustuseks tegin kooriva näomaski. Panin maski näole ning unustasin end telekat vaatama. Ühel hetkel avastasin, et aeg oleks mask maha pesta. Niipea kui olin maski näolt eemaldanud, avastasin, et koos surnud naharakkudega oli kadunud ka pool minu kulmust. Nimelt oli liiga kauaks näole jäetud mask pool kulmu ära pleegitanud. Nagu sellest veel vähe oleks, siis tõmbasin järgmisel päeval ripsmeid koolutades ühelt silmalt pooled ripsmekarvad ära, sest kiirustades unustasin, et ripsmeid tuleb alati enne värvimist koolutada, mitte pärast. Nii ma käisin järgnevad nädalad ringi aukliku silma ja pooliku kulmuga.


Ühel hommikul tööle minnes hakkasin endale kiiruga meiki tegema. Olin just juukseid föönitanud ning juuksed olid elektrit täis ning segasid meikimist. Kahjuks ei leidnud ma ühtegi patsikummi, et juuksed patsi siduda ning nägin pesurestil kuivamas stringe. Hiilgava ideena tundus neid patsikummi asemel kasutada. Ühel hetkel vaatasin kella ja sain aru, et olen tööle hilinemas. Lõpetasin kiirelt meigi ning jooksin bussile. Alles kontorisse jõudes avastasin, et olin terve tee läbi linna stringid peas käinud.


Olen alati suur eksperimenteerija olnud. Lugesin ühest naisteajakirjast looduslike juuksemaskide kohta, mida saab hõlpsasti kodustest käepärastest vahenditest valmistada ning otsustasin mõned neist omal nahal järele proovida. Esimese maski põhikomponent oli oliiviõli ning maski eesmärk oli juukseid toita ning tervendada. Segasin maski kokku ning kandsin selle pähe. Pesin maski vähemalt kolm korda maha, kuid juuksed olid ikka nagu rasvased pulgad, sest olin õli liiga palju lisanud. Läks terve nädal, enne kui mu juuksed endiseks muutusid. Mõtlesin, et tegu oli lihtsalt äpardusega ning otsustasin ka teist maski katsetada, mille põhikomponendiks oli toores muna. Kandsin maski pähe ning hakkasin seda kuuma veega maha pesema. Minu õnnetuseks kasutasin juuste pesemiseks aga liiga kuuma vett, mille tagajärjel muutus toores muna omletiks. Kookisin pool õhtut omleti tükke oma juustest välja. Nende äpardustega ka minu kodused katsetud lõppesid ning edaspidi ostan vaid professionaalseid juuksemaske.

– Karin


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised