Hoolimatus nullib pingutused

Kas lood, mis pajatavad rösteris üles sulanud või aiatöödel abiks olnud kunstküüntest, on pelgalt linnalegendid või on neil siiski ka tõepõhi all?

Küüned ja emotsioonid

Üheks sagedamini esinevaks klientide hooletuseks on üldisest lõõgastumismeeleolust või liigsest alkoholi tarbimisest kantud nädalavahetused, mil pind jalge alt kaduma kipub ja ühes sellega ka küüned. Siinkohal rõhutab Mereneid Koolituskeskuse juhataja Angela Anton, et „loomulik kadu“ tabab pigem neid kliente, kes tehniku manitsustest hoolimata astuvad üle reeglitest, mis on seatud kunstküünte maksimaalsele pikkusele. Viimane omakorda sõltub „tellija materjalist“ ehk küünte naturaalsest pikkusest ning seisukorrast. Küünetehnik ja koolitaja Evelin Parusk toob valusnaljaka näite ööklubi tantsupõrandalt, kus hoogu sattunud meespartner naise küll õhku viskas, kuid seejärel kinni püüda unustas. „Olen kohanud ka klienti, kes lõi viha tõttu lahkumisavalduse ülemuse lauale sellise hooga, et küüs suures kaares keskealise meesterahva nina alla lendas,“ muigab Parusk.

Küüned ja majapidamistööd

Sagedamini murtakse küüsi sahtleid koristades, aknaid pestes, tolmu võttes või muid seesuguseid  majapidamistöid tehes. Nende õnnetuste vältimiseks on soovitatav koristustöödeks aega varuda ja küünte heaolu silmas pidades ettevaatlikumalt tegutseda, hiljem muutub kontroll oma liigutuste üle juba automaatseks. Kohustuslik on kanda puuvillaseid kindaid, millele vajadusel lisada ka kummikindad, sest kunagi ei tea, kuidas kodukeemia konkreetse kunstmaterjaliga reageerib.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised