Foto: Shutterstock

Ei ole mingi ime, et Bangkok on üks enim külastatud linnasid maailmas. Seal on imelised templid, maitsev tänavatoit ja peod on seal kreisid. Tai pealinnal on igaühele midagi pakkuda. Mille peale aga turistid võib-olla aga ei mõtle, on see, et kui nad teevad kuumas pidutsemiskohas nagu näiteks Khao San Roadis alkoholist pilte ja panevad internetii, siis on see alkoholi reklaamimine ja see on seal keelatud. Jah, see tundub imelik, arvestades nende Full Moon pidusid ja Tai vallatuid tüdrukuid.

Tegemist on budistliku riigiga ja paljud riigi seadused tulenevad usu põhimõtetest. Üheks nendest on: Väldi joovastavaid jooke. Hoolimata sellest, et Bangkoki peetakse pidude pealinnaks, on seal väga palju seaduseid, mis suunavad vähem alkoholi tarbima. Näiteks peaksid seaduse järgi klubid ja pubid sulgema uksed kell 12. Ja teatud riiklikel tähtpäevadel on alkoholi müük kogu päeva keelatud. Ka tavaliselt päevadel on seaduse järgi teatud kellaaegadel alkoholi müümine Tais keelatud. Järgmisel aastal plaanitakse tõsta ka alkoholi ja sigareti makse.

Politsei on hakanud rangemalt kontrollima ka 2008. aastal vastu võetud seaduse jälgimist, mis keelab näidata reklaamides konkreetseid toote silte ja nimesid. Alkoholitootjad ei ole sellega küll rahul ja teevad reklaame, kus kujutatakse lihtsalt kampa häid sõpru ja veedavad lõbusalt aega ja joovad midagi. Aga kuna silte ei tohi reklaamile panna, siis võiks see sama hästi olla ka vee joomise reklaam. Osad brändid on maksnud staaridele, et nad oma sotsiaalmeedias nende brändile reklaami teeks, kuna avalikus ruumis on see keeruline.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised