Eestlased päästsid kohvi kasvatamise õpetamisega Kolumbia indiaanihõimu
Fotod: Marek Metslaid 

Eestis asuv Baltikumi suurim erikohvi röstla Coffee People tarnib maailma erinevaist paigust haarava päritolu ja parima kvaliteediga väiketootjate rohelist kohvi ning röstib seda oma Tallinna röstlas tõeliseks kohviarmastajate nirvaanaks. Selleks, et pakkuda parimat kohvi, otsib Coffe People kogu maailmast haruldasi kohviistandusi. Otsingute käigus tutvutigi 2014. aastal Kolumbias Nariño piirkonnas ka Inga Aponte hõimu liikmetega.

 

See uhke indiaanihõim oli end vabaks võidelnud guerillade võimu alt, kes sundisid neid mooni- ja kokapõõsaid kasvatama. Kohvikasvatuses tegid nad just oma esimesi samme. Coffe People asutajad aitasid hõimul välja arendada speciality nõuetele vastava kohvikasvatuse ning õpetasime neid kasvatama erikohvi, kus kvaliteedile panustatakse juba kohvitaimede kasvatamisel. Otse kohvifarmeritega koostööd tehes soovitakse muuta olukorda, kus kohvikasvatajatele ei maksta nende töö eest õiglast tasu ega jagata väärilist tunnustust.

 

Eestlaste õpetatud meetodid vajasid kogukonnalt oluliselt rohkem keskendumist ja vaeva. Töö tasus end aga ära, kuna juba esimene saak sai maailma kohvikvaliteeti hindava Cup of Excellence skooris võrratu 88 punkti. See lubas hõimule maksta kohvi eest mitu korda rohkem kohvi börsihinnast ning sellest, mida hõim oma saagist oli lootnud. Terve saagi ostsis ära Eesti oma käsitöökohvi röstla Coffee People. Lisatuluga, mis Inga Aponte oma vaeva ja Coffee People’i õpetustega teenis ehitas kogukond mägikülasse kanalisatsiooni, koolile katuse, arendas kohviistandusi ning luges Coffee People’i oma hõimu päästjaks.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised