Juba järgmisel nädalal toimuv XII Disainiöö toob seekord teieni üle 25 vaatemängulise näituse, mis haaravad teemasid mööblidisainist veganmoeni ning Disainioksjonile tulevatest unikaalsetest disaintoodetest Disainerite näoraamatuni. Disainiöö toimub 25. septembrist – 1. oktoobrini Noblessneri Valukojas, kuid Disainiöö näituste ja satelliitidega on haaratud kogu Tallinna linnaruum.
Disainiöö meeskond soovitab kindlasti ära vaadata:
1. FINEST mööblidisain
Disaini- ja arhitektuurigalerii, Pärnu mnt 6
Kaks kogenud sisearhitekti ja mööblidisainerit Simo Heikkilä (FIN) ja Toivo Raidmets (EST) esitlevad esmakordselt koostöönäituse vormis oma hiljutist loomingut.
Neil kahel disaineril on palju ühist – mõlemal on seljataga pikk karjäär mööblidisaini õppejõu ja professorina, Heikkiläl Aalto Ülikoolis Helsinkis ja Raidmetsal Eesti Kunstiakadeemias. Neil on ka sarnane disainifilosoofia – vorm peab lähtuma toote otstarbest, toode ise on aga kauakestev ning samas ökoloogiline. Mööbel peab konstruktsioonilt olema lihtne, rõhutades detailide visuaalset rolli, kuid unustamata sealjuures esteetikat ja huumorit.
2. Disainioksjoni eelnäitus
Solaris Keskus
Oksjonikollektsioon on kokku pandud disainirariteetidest, sellistest pisut isesugustest ja erilistest nagu me isegi. Esindatud on nii moe-, toote-, ehte- ja mööblidisain kui ka kunst. Solarisse toome huvilistele tutvumiseks kuni kümme suuremat toodet oksjonikollektsioonist. Näituse lõpus toimub Solarises ka soojendusoksjon – enampakkumisele läheb kolm toodet. Üks neist on Rolf Benzi lounge-tool 394, labsdesign´ilt. Teised kaks toodet paljastame aga alles näituse avamispäeval Disainioksjoni Facebook´i lehel. Enampakkumistest kogunenud tulu läheb heategevusfondi, millega toetame disainitudengite õpinguid või töötubasid välismaal. Solaris Keskuses on Disainiöö eelprogrammiga võimalik tutvuda juba sellel nädalal.
3. Tsooni Hõng
Noblessneri Valukoda, Tööstuse 48
Tsooni Hõng on Raoul Kurvitza ja Jass Kaselaane projekti esitlus, milles on põimitud installatsioonid, video ja performance.
4. Käeatlas
Noblessneri Valukoda, Tööstuse 48
Aksessuaarinäitusel KÄEATLAS saab näha Eesti Kunstiakadeemia Disainiteaduskonna kevadisel kursusel Tanel Veenre ja Helene Vetiku juhendamisel valminud tooteid. Ehetest koduaksessuaarideni, praktilisest kontseptuaalseni: stiilsed ja mängulised väikeseeriad põnevate tehniliste lahendustega. Disaineriteks magistrandid mitmetelt erialadelt.
5. Disainerite näoraamat 2012-2017
Noblessneri Valukoda, Tööstuse 48
Disainiöö festivalidel on saanud juba traditsiooniks, et disainer Ülar Linnuste esitleb oma kolleegide portreid ja ülevaateid nende loomingust. Selles projektis, mis sai alguse 2012. aastal, on seni portreteeritud 54 disainerit. Projekti, mis propageerib disaineri elukutset läbi konkreetsete persoonide ning nende loomingu esile toomise, on seni eksponeeritud osade kaupa. 2017. aasta Disainiöö raames avanes võimalus eksponeerida kõiki seni valminud ning mõningaid uusi episoode üheskoos. Kokku tuleb esitlusele 60 portreed.
6. Tulevikutekstiilid
Noblessneri Valukoda, Tööstuse 48
Näitus esitleb tekstiili ja rõivadisaini traditsioonilisele tootmisele alternatiive otsides erinevaid lähenemissuundasid tekstiili ja tehnoloogia ühendamiseks. Näitusel esindatud eksponaadid räägivad lugusid sellest, kuidas tulevikutekstiili ideest saab toode ning kuidas disainida sotsiaalse suunitlusega. Esitletakse näiteid sellest, kuidas kunsti ja tehnoloogia abil analoogseadmeid ümber mõtestada. Kuidas muudab tehnoloogia kaasatus tekstiilitootesse kasutaja suhtumist sellesse?
7. Universaalne disain
Noblessneri Valukoda, Tööstuse 48
Konkursi raames otsiti idee- või valmislahendust, mis on disainitud, rakendades universaalse disaini põhimõtteid. Universaalne disain on strateegia, mille eesmärk on muuta keskkond, tooted, kommunikatsioon, informatsioon, tehnoloogia ja teenused nii suures ulatuses kui võimalik arusaadavaks ja kasutatavaks kõikidele, sealhulgas erivajadustega inimestele olenemata puudest, vanusest, soost ja rahvusest ning nii iseseisval ja loomulikul viisil kui võimalik, ilma kohandamise vajaduseta.
Tutvu kogu festivaliprogrammiga: http://www.disainioo.ee/2017-programm
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
Kuidas valida usaldusväärne ja turvaline kasiino
Hasartmängu keskkonnad on muutunud üle maailma üha populaarsemaks meelelahutusvormiks, eriti interneti ajastul, kus online platvormid on vaid hiireklõpsu kaugusel. See…
Mida emadepäeva kingituseks osta?
Emadepäeva saab tähistada mitmel erineval viisil, kuid seda sündmust on raske ette kujutada ilma hästi valitud kingituseta. See on oma…
Kingitused vanaemale ja vanaisale – üllatage oma lähedasi erakordsete kingitustega
Kingituste tegemine lähedastele on eriline kogemus, mis enamusele meist suurt rõõmu ja rahulolu pakub. Kahjuks hakkavad paljude sündmuste, nagu eelseisvate…
Kuidas ja mida mängida online kasiinos?
Üheks heaks vahelduseks ja uueks kogemuseks võib olla kasiinomängude proovimine. Tänapäeval on eriti mõnus, et seda saab teha mugavalt oma…
Riietu mugavalt casino Posido õhtute jaoks
Kodunt välja aega veetma minnes tahad selga panna alati sobivad riided. Valiku tegemine sõltub suuresti sellest, kuhu oled minemas, kui…
Meelelahutus kodust lahkumata
Viimastel aastatel on äärmiselt populaarseks muutunud kogu meelelahutus, mille jaoks pole vaja kodust lahkuda. Inimesed hindavad enda aega äärmiselt kõrgelt…