7 põhjust miks su juuksed pidevalt mustaks lähevad

#5 Juuksehari on must

Juuksehari kogub endasse igasugust mustust. Viimistlusvahendite jäägid ja tolm moodustavad sellest vaid väikese, silmaga nähtava osa. Lükates kammi pesemise aega muudkui edasi, aitad mustusel harjamise ajal taas juustele ja peanahale kinnituda. Seega puhasta oma harja regulaarselt!

 

#6 Väldi praetud toite

Rasvased paetud toidud maitsevad küll hästi, kuid sinu juustele (ja ka kehale) need head ei tee. Kuna kõik, mida sööd, mõjutab ka sinu nahka, siis koormab liigne õli sinu rasunäärmeid ja nii hakkab ka peanahk rohkem rasu tootma. Üks tähtsamaid vitamiine sinu juuste tervise jaoks on B-vitamiin, mis aitab ka rasu tootmist reguleerida. Seda leidub lihas, kalas, ubades ning puu- ja köögiviljades.

 

#7 Pesed juukseid liiga tihti

See tundub lõputu ringina. Pesed juukseid tihti, kuna need saavad ruttu mustaks. Ja juuksed saavad ruttu mustaks, kuna pesed neid liiga tihti. Kuid igapäevane juuksepesu kuivatab peanahka ja viib rasuerituse tasakaalust välja. Püüa pesta oma juukseid veidi harvemini, algul kasvõi ülepäeviti, ideaalis aga 2-3 korda nädalas.

 

Artikkel on ilmunud ajakirjas Iluguru sügis 2016


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised