Ei ole midagi paremat kui külmal õhtul koos kuuma tassi tee ja maiustustega teleka ees mõnuleda. Ideaalne võimalus enda harimiseks mõndade meie aja parimate dokumentaalidega, mis haaravad sind justkui teise maailma, teisel ajal ja teise inimesena.

1. Chef’s Table
Imeilusate kaadritega dokumentaal-sari kaasab sind maailma tipp-kokkade maailma, kus kohtuvad kunst, innovaatilisus ja armastus toidu vastu. Ülimalt kaasahaaravad lood räägivad maailma Michelin-restoranide kokkade koorekihist, nende ajaloost ning vapustama panevatest roogadest.

 

2. Genius
Me kõik teame geeniust nimega Albert Einstein. See dokumentaal-sari haarab sind aga maailma, kus kohtub ajalugu, revolutsioon, teadus ning intriigid. Michael McElhatton mängib Einsteini rolli nii detailselt ja suurepäraselt ning kaasab meid meie ajaloo ühe tuntuima geeniuse lavatagustesse stseenidesse.

 

3. Man On Wire
Aasta on 1974 ning 25-aastane Philippe Petit otsustab teha ilmavõimatut – kõndida kahe sel ajal maailma kõrgeima hoone vahel. Aga kuidas?

 

4. Yves Saint Laurent
Üks järjekordseid eluloo-dokumentaale Yves Saint Laurent on imeline taaslavastus meile kõigile tuttava moeikooni ja –brändi ilust ja valust.

 

5. Sour Grapes
Kas oled suur veiniarmastaja? Siin on see kindlasti midagi sinule. Kes ei armastaks ühte head klaasi veini, kuid kas tead, milline teadus selle taga peitub? Detailsed kaadrid veinimaailmast panevad sind veini hoopis teise pilguga väärtustama.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised