Seitsmendat korda koondab Noor Meister kaheks päevaks Tallinnasse kokku Eesti kutsehariduse. Seni suurimal kutsemeisterlikkuse võistlusel selguvad riigi parimad sirguvad meistrid erialadel, nagu juuksur, logistika, IT, ehitusviimistlus, keskkonnatehnika, hooldustöö, mehhatroonika, plaatimine ja paljud teised. Juuksurite eriala võistlusel on esindatud viis kooli: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Kuressaare Ametikool, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Tallinna Tööstushariduskeskus ja Tartu Kutsehariduskeskus.

 

Eesti Juuksurite Ühenduse tegevjuhi Kertti Viru sõnul on võistlusel oluline roll kogu kohalikus juuksurielus. “Ühest küljest saavad võistlejad hindamatu kogemuse, mida meenutatakse veel aastategi pärast. Teisalt saavad aga kohtunikud ja pealtvaatajad nautida noorte värskusest pakatavat loomingulisust. Kuigi võistluskategooriad on erinevad, kajastavad mõlemad hästi hetke trende,” rääkis Viru. “Kohtunike hulgas on esmakordselt tuntud juuksur Taivo Leinbok, kes ka ise alles mõned aastad tagasi edukalt võistlusel esines,” lisas Viru. “Kõigi võistlevate koolide õpetajad ja õpilased võtavad võistlust väga tõsiselt ja saadavad võistlustulle oma parimad.”

 

Noored juuksurid võistlevad kahes kategoorias. Esimeses kategoorias tuleb teostada naiste juukselõikus ja soeng, meeste juukselõikus ja soeng ning pidulik soeng pikkadele juustele. Teises kategoorias on ülesandeks trendisoengu loomine teemal New Vintage ehk 1920-1950-ndatest mõjutatud, kuid 2017. aasta trendidega kohandatud soeng. Võistlust on kõigil soovijatel võimalik kohapeal jälgida.

 

Võistlustöid esitletakse pealaval 4. mail kell 12.30 ja 15 ning 5. mail kell 11.30 ja 13.40.

 

Lisaks kutsemeistrivõistlustele toimub Noor Meister 2017 üritusel haridusmess, kus kutseõppevõimalusi tutvustavad 28 kutse- ja rakenduskõrgkooli. Erialavalikul on abiks Rajaleidja karjääri-ala ja 11 töötuba ametite katsetamiseks.

 

Esinevad Tallinna Balletikooli ja G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õpilased, toimub Tallinna Tööstushariduskeskuse moeshow, juuksurieriala võistlustööde esitlus ja EUM DJ Battle. Peaesineja on Karl-Erik Taukar Band.

 

Üritus on kõigile tasuta ja toimub Eesti Näituste messikeskuses (Pirita tee 28, Tallinn). Lisainfo: www.noormeister.ee

 

Kutsehariduse suursündmust Noor Meister 2017 korraldab Sihtasutus Innove ning läbiviimist toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ja Euroopa Sotsiaalfond, suursponsorid on BLRT Grupp, Makita, Tallink Hotels ja Maxima.

 

SA Innove edendab üld- ja kutsehariduse valdkonda, pakub üle-eestilise Rajaleidja võrgustiku kaudu karjääri- ja õppenõustamisteenuseid ning vahendab Euroopa Liidu toetusi. Innove tegutseb Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.

 

Alates 2006. aastast koordineerib noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis SA Innove, valmistades ühtlasi noori ette rahvusvahelisteks kutsemeistrivõistlusteks EuroSkills ja WorldSkills.

 

 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised