Vitamiinid, mis töötavad su naha heaks

Kuidas saavutada kaunilt särav jume? Vitamiinid on selles osas ühed peategelased. Kosmeetik Katrin Spiegelberg räägib, millised neist on seotud just naha ja hea väljanägemisega.

Tekst: Katrin Spiegelberg (artikkel ilmus ajakirjas Iluguru talv 2014)
Foto: Shutterstock

Vitamiinid on bioaktiivsed ained, mis osalevad enamiku organismide asendamatute mikrotoitainetena olulistes biokeemilistes protsessides. Need ei anna organismile energiat ega ole rakkude ja kudede ehituselemendid, ei asenda teisi toitaineid nagu valgud, rasvad, süsivesikud, mineraalid, vesi ega ka teineteist. Seega on looduslik vitamiin oma olemuselt protsess.

Vitamiinid ja nahk

Vitamiinide imendumine rakkudesse ja neid ümbritsevasse väliskeskkonda toimub mitmete keeruliste protsesside abil – vaid vähesed vitamiinid on suutnud paiksel nahale manustamisel vähendada või aeglustada naha vananemise tunnuseid. Nendeks on vitamiinid C ja A, võimalik et ka vitamiin E ja B3 vorm. Mainida tuleks ka Q10 ja lipoehapet, mis on vitamiinitaolised olulised toitained ja kasutusel vananemisvastases nahahoolduses.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…