VIDEO: põnev maniküüri ajalugu kõigest paari minutiga!

P.S. Tuleb välja, et tagurpidi prantslane ei ole mingi uus leiutis!

Toimetas: Kristiina Virt
Foto: Shutterstock

Kas otsid aeg-ajalt Instagramist või Pinterestist inspireerivaid maniküüripilte? Seda meiegi! Armastus kaunite küünte vastu ei olnud aga naistele võõras ka ajal, mil sotsiaalmeedia oli alles lapsekingades või puudus sootuks!

Viimased 100 aastat maniküüri ajaloost tõestavad, et punane küünelakk on ja jääb alati aktuaalseks, pikad küüned tulevad ja lähevad moest ning meie viimase aja üks lemmikuid – tagurpidi prantsuse maniküür ei ole sugugi uus leiutis.

Kui 40ndates-50ndates Elizabeth Taylori poolt kuulsaks kantud pikad mandlikujulised punased küüned eelnevatel perioodidel populaarsed lühikesed ning loomulikud küüned “välja vahetasid”, algas maniküürimaailmas tõeline revolutsioon. Mitmed katsetused kivikeste ja silmatorkavate neoonidega ning soov leida järjest uusi lahendusi, on rikastanud küünelakkide riiuleid erinevate toonide ja tekstuuridega. Mõtleme kasvõi 60ndatel tänu Twiggy ja Barbra Streisandile eriti aktuaalseks muutunud roosadele küüntele!

70ndate disco-ajastu tõi endaga kaasa põnevaid glitteri-noote (kuigi hipid eelistasid siiski naturaalsust), 80ndatel lõid laineid kandilised, akrüülist küüned ning OPI toetas julgeid katsetajaid suure värvivalikuga juba siis. 90ndate grunge liikumine tõi moepilti tumedamaid varjundeid ja 2000dad prantsuse maniküüri, mille juured ulatuvad 70ndatesse.

Rääkides tänasest, siis just nagu oled isegi märganud, on moes taaskord ümara kujuga nude-toonis küüned (mida vürtsitab pisike glitter-särts).

Plaanid maniküüri värskendada? Vaata inspiratsiooni ammutamiseks VIDEOT!


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…