Vertikaalsed jooned küüntel – kas paratamatus?

Mida tähendab onychorrhexis? Sedasi nimetatakse hapraid küüsi, mis murduvad otstest vertikaalselt. Siiski pole olukord lootusetu!

Küünte väljanägemist mõjutavad ka keskkondlikud faktorid. Manchesteri ülikoolis 2009 tehtud uuringus selgus, et väga sageli on küünte rabedus seotud õhuniiskusega. Parim keskkond tervetele küüntele sisaldab 55% niiskust. Küüned saavad ka kõige rohkem osa aktiivsest elustiilist ning sageli on nende jäävad kahjustused, kas vigastuse või liigse küünelaki kasutamise tagajärg.

The Royal London School of Medicine leidis oma 2009 uuringus, et küünte haprus on otseselt seotud ka suitsetamisega. Eriti oli see probleemiks naistel nii menopausi ajal kui ka pärast seda.

Ravi ei ole olemas

Vertikaalseid jooni peetakse suhteliselt loomulikuks nähtuseks, millele ei ole otsest ravi. Ka internetis levivad imeravimid ei ole siiani tõestanud vastupidist. Liikumas on ka palju müüte, sest rabedad küüned nagu kuivad juuksedki on kandjale väga ebameeldivad.

Olukord pole lootusetu

Siiski on olemas mõned tõestatud tegevused, mida järgides on võimalik tagada oma küüntele võimalikult hea ning tervislik väljanägemine.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised