Vaata pilte! MARTIN SAAR AVAS VIRU KESKUSES MAALINÄITUSE

“Teosed sellel näitusel koonduvadki ühe teema ümber – salapärane loss ja selles elevate tegelaste elu, lossiemand Ingridist krahvkass Muffinini, keda tinglikult võib nimetada perekonnaks. Kõigepealt valmiski maal Ingridist ning sealt tuli ka näituse nimi, “ rääkis kunstnik.

Põnevate detailidega värviküllaste õlilõuendite maalimine algas selle aasta suvel ning kunstniku sõnul on mütoloogilisele maailmale vaatamata olnud inspiratsiooniks reaalselt eksisteeriv loss Saksamaal. Juba ülalmainitud tegelastele lisaks kohtub vaataja näitusel ka ülemteener hane Giuseppe, alamteenri Alfonso, valvurkoerte Baconi ja Honda ning lõvi Arthuriga.

Martini soov on kunst võimalikult inimestele lähedale tuua, sestap sai valitud näituseks ka Eesti suurima külastatavusega ostu- ja meelelahutuskeskus südalinnas. Põnevat avastamist pakub siinjuures linnakeskkonna ja mütoloogilise lossimaailma intrigeeriv sümbioos. Näituse külastamine on tasuta ning see jääb Viru Keskuse Tammsaare galeriis avatuks 2. jaanuarini. Näitusel olevate tööde printe saavad kunstisõbrad endale soetada disainipoest TALI.

Martin Saar on 1980. a. sündinud Eesti kunstnik, kes on pikalt elanud ja õppinud New Yorgis. Tema näituseid on toimunud nii Miamis, New Yorgis, Londonis kui Kopenhagenis, samuti on Martin Saare kunst jõudnud Los Angeleses, Berliinis, Baselis, Hong Kongis ja Iraanis asuvatesse kogudesse.

Viru Keskus on Eesti suurima külastatavusega ostu- ja meelelahutuskeskus, kust leiab lisaks kvaliteetsetele moekaupadele ka Baltimaade suurima ilu – ja juveelitoodete piirkonna, Eesti suurima apteegi ning Londoni raamatumessil nelja maailma parima raamatupoe hulka loetud raamatukaupluse. Keskuses asub ka moodne spordiklubi ning südalinna soodsaim parkimismaja. Lisainfo: www.virukeskus.com

 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised