Pühapäeval lõppes Põhjala tehases XVI Disainiöö festival, mille peateemaks SOS disain. Nii kohalikud kui rahvusvahelised disainieksperdid tutvustasid uusi lahendusi üleilmsete muutuste ja kriisiolukordadega toimetulekuks. Lisaks näidati jätkusuutlikku moodi moeetendusel D_O_M – Disain on Moes ning külastajarekordeid lõi nädalavahetuse disainiturg.

Selleaastane programm oli Disainiööle omaselt mahukas ja mitmekülgne, käsitledes püstitatud teemafookust nii läbi näituste, konverentsi, loengusarjade kui ka mitmete teiste juba traditsiooniks saanud projektide. Põnevad teemad tõid korraldajate sõnul kohale rohkelt publikut, nii näiteks väisas nädalavahetusel toimunud Disainitänavat kahe päeva jooksul ligi kümme tuhat külastajat.

“Mul on väga hea meel, et endiselt jätkuv koroonapandeemia ei takistanud disaini- ja arhitektuuriekspertide tulekut Tallinna nii mitmetest eri riikidest. Seekordse Disainiöö sõnumina erialainimestele jäi kõlama vajadus tuua kriisidisaini õppeaine disainikoolide õppekavasse ning veelgi populariseerida disainerite, arhitektide, teadlaste ja tehnoloogiaerialde spetsialistide koostööd,“ võttis XIV Disainiöö kokku peakorraldaja Ilona Gurjanova. 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised