UUEST ILUGURUST LEIAD PALJU PÕNEVAT LUGEMIST!

 

rasmuskooskora-4375

Foto: Rasmus Kooskora

 

“Istun päikeselisel terrassil ja kallan endale kiirustades sisse hommikuse doosi kanget musta kohvi. Minu laual on avatud läptop, telefon ja märkmik, mis üksteise võidu päevaülesannete listi täiendavad. Järsku tunnen laual tugevat vibratsiooni. Telefon! „Kas juhtus midagi?” mõtlen kohe südamelööke vahele jättes. Päev ei ole jõudnud alata, kuid tunnen, et olen juba väsinud. Läbi elu kiirustaval sammul tõtates unustame vahepeal hingata. „Aga mis saab siis, kui …?” „Aga järsku juhtub see?” jne. Rahu, ainult rahu! Tegelikult suudame pahatihti oma peas asju palju hullemaks mõelda kui need tegelikult on ning kuuldes kotipõhjast taas kostvat helinat soovime vaid teisele planeedile põgeneda.

Üks mu lähedane ja kohutavalt tark sõbranna ütles, et igat olukorda tuleb vastu võtta armastusega ning anda endale oma ebatäiuslikkuse andeks. Unustasid hommikusöögiks koju leiba osta? Nii lahe – pane äratuskell pisut varasemaks helisema ja mine oma kalli elukaaslasega enne tööd hoopis kuskile pannkooke nautima. Ja päev saab kohe erilisema stardi. Unustasid trennipüksid maha? Pole hullu, jõusaali saad ka homme minna, täna aga suundu pikemale jalutuskäigule ja külasta näiteks loomaaeda, sest millal ometi sa seal viimati käisid? Hakata oma elule ja pisimuredele uue pilguga peale vaatama tundub jube raske ettevõtmine, kuid usun, et see pole kindlasti asi, millega sa hakkama ei saaks. Harjutamine teeb ju meistriks ja nii hakkasin minagi uut mõtteviisi harrastama! Meie kaanestaar Laura tunnistab, et ka tema elus oli periood, kus ta end töö ja tegemiste sisse ära uputas – iga minut oli arvel. Rutiinist väsinuna aga mõistis ta, et tegelikult ei peagi ju alati kuskile jooksma ja pärast esinemist varahommikul koju jõudes võib endale lubada ka pisut pikema une. See ei tähenda muidugi seda, et pead olema laisk, sest ükski niidiots ei kuku sulle iseenesest kätte. „Nii pean minagi oma unistuste nimel palju tööd ja vaeva nägema,” ütleb ta (loe tema lugu lk 72).

Tee palju, kuid mõtle positiivselt. Elu on kohe oluliselt ägedam, kui annad sellele võimaluse äge olla. Igale probleemile on olemas lahendus. Mahutasime sellesse ajakirja palju abistavaid nippe, soovitusi ja näiteid, mis aitavad jagu saada pisematest (ja ka suurematest) ilumuredest ning annavad inspiratsiooni tegutsemiseks!”

Rõõmsat lugemist!
Kristiina Virt,
ajakirja peatoimetaja

TELLI ILUGURU KOJU SIIT!

Kataloogist4


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…