UUS TREND KOSMEETIKAS: Aroomiteraapia kosmeetikatoodete kaasabil
Foto: Shutterstock

Looduslikud eeterlikud õlid parandavad tuju, turgutavad väsinud vaimu, rahustavad ja soodustavad organismi tervenemist. Just seetõttu on ka mitmed ilubrändid hakanud neid oma toodetes kasutama. Lisaks sellele, et kreemi näole kandes silub see kortsukesi, aitab see ka lõõgastuda ja toob naeratuse näole. Ja seda sõna otseses mõttes, sest nüüd tood näonahka hooldades eeterlikud õlid ninale eriti lähedale.

 

Olenevalt lõhnast ja eeterliku õli kogusest tootes, võib see sinu tujule suurt mõju avaldada. Kreemi/seerumit/õli näole kandes liigub see aroom kiirelt sinu ninasõõrmetesse. Maitsmismeelte kaudu jõuab see limbistilisse süsteemi ehk aju osasse, mis mängib võtmerolli emotsioonide, mälu ja alateadvuse juhtimises. Peale selle on eeterlikud õlid ka justkui vitamiinisüstid sinu näonahale. Tegemist on loodusliku ravimiga, mis aitab ennetada vananemist ning säilitada värske väljanägemine.

Tuleb aru saada, et võtmesõnaks selliste ilutoodete seas ei ole mitte just konkreetne aroom, vaid see, et kasutatakse sünteetiliste lõhnade asemel ehtsaid aroomiõlisid. Puhas eeterlik õli on tavaliselt eraldatud tervest taimest või aromaatsest taime osast aurdestillatsiooni teel või tsitrus õlide puhul külmpressi teel vilja koorest. Kogenud destilleerijad kasutavad ainult parimaid taimi, mis on korjatud täpselt õigel ajal ja destilleeritud õigetel viisidel, et kindlustada keemiliste koostisosade maksimaalne olemasolu lõplikus puhtas õlis. Selleks, et veenduda, et ilutoode sisaldab ehtsat eeterlikku õli, vaata pakendil olevat aroomitaime ladinakeelset nimetust. Samuti otsi märget sellest, kas tegemist on 100% puhta tootega.

 

Eeterlikke õlisid otse näole aga kanda ei tohiks. See peab olema lahjendatud mõne teise õli või kreemiga. Eeterliku õli näol on tegemist kõrge kontsentratsiooniastmelise tootega, mis tihti ületab mitmeid kümneid kordi taime rakkudes oleva ühekordse õli koguse. Asjatundmatu kasutamine võib põhjustada tõsiseid nahavigastusi.

 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…