UUS & HUVITAV: Unistuste kulmud süstidega!

Kui sinul pole veel õnnestunud oma kulmi moodsalt paksuks kasvatada – rõõmusta, teadlased töötasid välja kulmukasvu soodustavaid injektsioone.

Mida süstitakse?

Esmapilgul uuenduslikus protseduuris ei ole tegelikult midagi uut,” selgitab oma intervjuus üks injektsioonide loojast, meditsiiniliste teaduste doktor Harry Goldberg. „Tegemist on tehnoloogiaga, mida kasutatakse näiteks kiilanemise ravis, kus protseduuri käigus süstitakse naha alla juuksefolliikulite juurde patsiendi verest eraldatud plasmat ja trombotsüüte. Selline meetod on täiesti ohutu ja välistab erinevate allergiliste reaktsioonide teket.” Enne kulmusüstide tegemist võetakse kliendi veenist verd ning paigutatakse see spetsiaalses anumas tsentrifuugi, et eraldada injektsiooniks vajalikud valgelibled ja trombotsüüdid punalibledest. Seejärel süstitakse need peenikese süstla abil naha alla kohtadesse, kus soovitakse juuksekasvu turgutada. Püsivate tulemuste saavutamiseks tuleb protseduuri teostada mitu korda, tehes seda iga paari nädala tagant.

Kuidas süstid töötavad?

Injektsioonid parendavad töödeldud piirkonna vereringlust ja karvafolliikulid saavad kasvu stimuleerivad toitained paremini kätte. Lisaks jõuab plasma ka n-ö puhkefaasis olevate karvafolliikulite juurde, mis moodustavad umbes 30% kogu karvkasvust. Tulemusena hakkavad folliikulid aktiivsemalt tööle ning uued karvad ilmutavad end kiiremini päevavalgele. Sellegipoolest võtab kulmude kasvatamise protsess süstimise meetodil oma aja, dr Goldberg märgib, et üldjuhul märkavad patsiendid esimesi tulemusi umbes 2–4 kuu pärast.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…