Sirli Mangus toob välja, et turvas on ka väga tugevate naha nooruslikkust säilitavate omadustega: „Muuhulgas pikendab humiinhape naha elastsuse eest vastutavate hüaluroonhappe molekulide eluiga. Nahas toodetav ensüüm nimega hüaluronidaas lõhub hüaluroonhappe ahelmolekule ning tekitab seeläbi nahal loomulikke vananemisilminguid. Humiinhape aga „püüab ensüümi kinni” ja laseb naha hüaluroonhappevarudel tõhusalt kasvada. Hüaluroonhape on kosmeetikas väga populaarne aktiivaine, kuid paraku imendub sellest suure molekuli tõttu naha sügavamatesse kihtidesse üsna väike kogus. Nanotehnoloogia võib aga olla organismile kahjulik. Kõige parem hüaluroonhape nahale on see, mida toodetakse naha sees ning raviturvas toetabki naha enda võimet toota maksimaalse kasuteguriga hüaluroonhapet.”

 

Kas pole mitte võimas see turvas? Kuid enne, kui rappa jooksed ja sealset turvast endale näkku määrima hakkad, pea piiri, sest mitte igasugune turvas ole võrdväärne ning isegi ligilähedaselt efektiivne. „Nahale kasutamiseks sobib ainult hästilagunenud turvas, mis on suure humiinihappe sisaldusega. Turba kvaliteet ja koostis sõltub mitmetest faktoritest: geograafiline asukoht, turba kaevandamise piirkonnas kasvanud taimed, keskkondlikud tegurid,” selgitab Heiki Kannel.

 

Lisaks tuntud näomaskidele tehakse turbast ka mitmeid teisi kosmeetikatooteid. Näiteks toob Heiki Kannel välja, et see mõjub sügavpuhastavalt ka peanahale, hoolitsedes selle eest, et juuksejuurepesad saaksid alati korralikult puhtaks, läbi mille tekib juustele parem kasvukeskkond. Juuksed on kauakestvamalt puhtad, terved ja kohevamad. Turbatoodete valikust leiab ka dušikreeme, palsameid, seepe, näovett jne.

 

Sirli Mangus soovitab: „Turbaprotseduurid sobivad küll kõigile nahatüüpidele, kuid vältima peaks suurtel nahapindadel turbahoolitsusi kõrge vererõhuga inimesed. Turbavann kui ülekehahoolitsus ei ole oma intensiivsuse tõttu sobilik ka rasedatele. Samas, näomaskid sobivad kasutamiseks pea kõigile.”


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised