Tuntud eestlased esitlesid tippdisainerite uut ehtekollektsiooni Lummus


Kodumaa ilust inspireeritud värsket ehtekollektsiooni Lummus esitlesid laiemale avalikkusele Egle Eller-Nabi, Helen Adamson, Rauno Kutti, Veronika Portsmuth ja Laine Randjärv.

Kauneid ehteid esitleti põhjaliku uuenduskuuri läbinud kaupluses Eesti Juveel Rocca al Mare kaubanduskeskuses. Kollektsioon Lummus on esimene Eestis tööstuslikult toodetud isikupärane disainehete kollektsioon. See kannab endas põhjamaist eksootikat, väärikust ja originaalsust.

Veronika Portsmuthi sõnul on Lummuse ehetesse ülimalt täpselt püütud meie looduse maagiliste, väikeste ja vaevumärgatavate detailidega köitev ilu.

“Lummuse disaineritel Krista Leharil, Birgit Skolimowskil ja Gvido Valickisel on suurepäraselt õnnestunud ehetesse valada see, mis on meile nii omane, nii võluv aga samas sageli silmatorkamatu,” lausus Portsmuth.

Lummuse esimesed viis sarja kannavad nime Võilill, Pühendusega Pärdile, Võsailu, Rannarahvas ja Suvemaja ning nende ehted esindavad just neid eestlastele vägagi armsaid teemasid.

Egle Eller-Nabi tõstis esile, et ehkki uus kollektsioon on vägagi eestimaine, on see kõrgel rahvusvahelisel tasemel. “Lummuse ehetest võiks saada meie visiitkaart maailmas. Need on kaunid, isikupärased ja neil on oma eriline lugu,” ütles Eller-Nabi.

Ligi sajandi vältel Eestimaa ilust inspireeritud ehteid valmistanud Juveel OÜ juhataja Mart Mikli sõnul anti disaineritele kollektsiooni loomisel vabad käed ja nende koostöö andis vapustavad tulemused.

“Lummus on ürgsete Eesti juurtega, kuid peegeldab samal ajal maailma trende, see on Eesti disainerite vastus maailmale,” lausus Mikli. “Julgen öelda, et Lummus on Eesti kvaliteetse disainehte sünonüüm.”

Kõik Lummuse ehted valmistatakse kvaliteetsest hõbedast, lähtudes käsitöö traditsioonidest ning kasutades kaasaegseid tehnoloogiaid. Puitdetailid valmivad MTÜ Pimedate Töökeskus Hariner eritellimustööna.

Eesti pikimate traditsioonidega ning suurim kuld- ja hõbeehete tootja Juveel OÜ tegutseb juba aastast 1923. Koos kollektsiooniga Lummus tuli ettevõte turule uue esindusliku jaekontseptsiooniga Eesti Juveel, mille esimene kauplus avati Rocca al Mare keskuses. Uus poebränd võtab esindusrolli kohalikus ehtemaailmas, kõnetades kaasaegset inimest, andes professionaalset nõu ja pakkudes suurepäraseid ehteid.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised