TEEME SELGEKS: Mis vahe on BB-, CC-, DD-, EE- ja PP-kreemil?
Foto: Shutterstock

BB-kreemid

Et nahk sügavamatest keemilistest koorimistest ja muudest kosmeetilistest protseduuridest kiiremini taastuks, lõid Saksa nahaarstid n-ö ravitoimega palsami ehk BB-kreemi (Blemish Balm). Kui konservatiivsed eurooplannad iluleiutisest vaimustusse ei sattunud, avastasid selle võlusid Aasia naised. Seepeale otsustasidki nutikad Korea teadlased esialgset tootevalemit täiendada, lisades sinna veel rohkem nahale kasulikke ja noorendava toimega komponente.

Korralik kaasaegne BB-kreem leevendab põletikke, parendab jumet ja aitab võidelda pigmendilaikudega. Andes nahale õrnalt kumava katvuse, on see ideaalne toode päevaseks kasutamiseks. Lisaks sobib see suurepäraselt ka meigialuskreemiks, mis sisaldab päikesekaitset ja pakub nahale täiendavat niisutust. Uuendatud kujul naases BB-kreem ringiga Euroopasse tagasi võites miljoneid naistesüdameid.

CC-kreemid

Pärast BB-kreemide ülemaailmset võidukäiku, ei andnud jumestus- ja hoolduskreemi ühendamise idee enam teadlastele rahu. Järgmise hitina sündiski CC-kreem (Color Control), mis sisaldab küll vähem värvipigmente kui BB-kreem, kuid see-eest rohkem hooldavaid komponente (näiteks meremineraale, vitamiine ja hüaluroonhapet).

CC-kreem ei kata punnikesi ega peida teisi ilumuresid, kuid ühtlustab nahatooni, toidab ja niisutab nahka. Võrreldes BB-kreemiga, jääb CC-kreem nahal veelgi märkamatum. Mitmed jumestajad tunnistavad, ei eriti kauni jume saavutamiseks, miksivad nad CC-kreemi sisse törtsuke tavalist jumestuskreemi. Tulemus jääb üsna loomulik ja maksimaalselt sarnane sinu naturaalse nahatooniga.

DD- kreemid

BB- ja CC-kreemi hübriidina loodi DD-kreem (Daily Defance), mis pidi esialgse idee kohaselt niisutama keha kõige kuivemaid kohti (põlvi, küünarnukke ja jalataldu). Et aga kogemus näitas, et nende kohtade näol on tegemist naiskeha kõige ebapopulaarsemate aladega, mille peale kuigi palju raha ei kulutata, mindi juba kindlat rada pidi, muudeti veidi esialgset koostist ja voila! ilma nägi uus näohooldustoode.

DD-kreemist sai tõepoolest revolutsiooniline, igapäevaseks kasutamiseks perfektselt sobilik näohooldustoode. Kreem sisaldab SPF-i (tsinkoksiid), kaitseb nahka vabade radikaalide eest ja aeglustab naha vananemist. Seega nutikas päikesekaitse, mis lisaks tavapärasele SPF kreemile muudab naha nooremaks.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…