Taas on leitud ravim, mis teeb lõpu kiilaspäisusele

Allikas: geniusbeauty.com

Foto: Shutterstock

Austraalia teadlaste teadussaavutus põhineb pisikesel rakul, mis mõjutab juukse kasvu. Selle meetodiga on juba suudetud kasvatada uusi folliikuleid loomadel ning pea katsetatakse seda ka inimestel.

Tegemist on  rakuga, mis toidab juukseid ning hoiab ära nende välja langemise. Moodne protseduur näeb ette doonorrakkude kasvatamise laboris ja nende sisestamise nahka kohas, kus soovitakse näha juukseid. Idee on  selles, et kasvatatakse uued folliikulid mitte ei istutata juba tegutsevaid folliikuleid nagu seda tehakse juuste siirdamise korral.

Kõige väärtuslikum allikas selliste tüvirakkude saamiseks on puusaliigese kude. Antud meetodiga soovitakse aidata kõiki neid, kelle oma juuksefolliikulid enam juukseid kasvatada ei suuda.

See meetod on välja töötatud Austraalia New South Wales ülikooli teadlaste poolt.Uuringu tulemused on avaldatud  ajakirjas „Stem Cells Translational Medicine“.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…