Soovid endale pikki ja ülisiledaid juukseid? Juuksestilist Renaldo Paabel annab nõu!

Pole kahtlust – Kardashiani klannita poleks täna kehtivad ilustandardid enam samad. Kõik, mida Kim või Kylie enda välimusega teevad ja Instagrami postitavad, muutub trendiks. Ja kes ei sooviks endale kimiliku kõrgläikega pikki juukseid?

Tundub, et nende kahte omadust (pikki ja läikivaid) juuste puhul korraga saavutada on võimatu. Sest selleks, et juuksed oleksid terved ja siledad, peab neid teatud aja tagant ju lühemaks lõikama. Tegelikult mitte! Sotsiaalmeedias levib trendina taasleitud vana juuste trimmimise tehnika, mida inglise keeles kutsutakse hair dusting’uks.

Kõigepealt kammib juuksur kiharad võimalikult siledaks. Seejärel lõikab kääridega kogu juuste pikkuses ära välja turritavad ja lõhenenud otsad, juuste pikkus jääb aga samaks. See võtab küll kauem aega kui tavaline lõikus, kuid on seejuures palju efektiivsem, juhul kui soovid oma kiharaid puusadeni välja kasvatada.

 

PROFF ARVAB!
Teemat kommenteerib ilusalongi C.U.T juuksestilist Renaldo Paabel.

„Kuigi hair dusting on praegu juuksemaailmas väga populaarne, siis tegelikult on seda protseduuri tehtud juba ammu – kuivadelt juustelt lõigatakse turritavad juukseotsad ära kas siis tavaliste juuksurikääride või kuumkääridega. Ja tulemuseks on tõesti siledamad ja läikivamad juuksed.
Ning nagu iga teisegi trendiks tõusnud valdkonnaga ilumaailmas, tekkis ka hair dusting’u trendiks muutumisega juurde palju uusi vidinaid, mille abil aega nõudev tehnika lihtsamaks ja kiiremaks muuta. Esimesena tuli välja spetsiaalne juukselõikustald, mida sai kinnitada juukselõikusmasina külge. Sellise masinaga tehtud tööd nimetatakse HG-lõikuseks ning kogenud juuksuri käe all võib sellega saavutada tõelisi imesid.
Viimane uudne leiutis on aga aparaat, mis näeb välja nagu sirgendustangid, mille sees on kammid, terad ja ventilaator, mis aitavad turritavatel karvakestel paremini esile tulla. Hiljuti proovisin ka ise seda aparaati ning tulemus oli väga hea – juuksed jäid siledamad ja läikivamad, juuksepuru oli oluliselt peenem ja lühem kui HG-lõikuse puhul. Lisaboonusena on hea veel see, et lõigatud karvakesed jäävad spetsiaalse konteineri sisse ning seega on töö puhtam.
Hair dusting’u puhul on oluline anda juuksurile teada, kas välja turritavate juuste näol on tegemist katkiste otstega või on juuksed lihtsalt erinevas kasvufaasis, kuna ka siis turritavad juuksed pikemate karvade vahelt välja.
Kui sooviks on väga siledad ja läikivad juuksed, proovi siluvaid seerumeid või kreeme, mida tuleks kasutada enne föönitamist. Head tööd teevad ka silendavad ja kahu taltsutavad šampoonid, palsameid ja maskid. Selleks, et juuksed alati tervislikult läigiks, pead pidevalt kasutama kvaliteetseid niisutavaid juuksetooteid, föönitamisel aga head kuumakaitsega seerumit.
Kui minu kliendid soovivad ülisiledat ja läikivat tulemust, siis kasutan nende peal Farouk Systemsi kuumakaitsega juukseläiget. Pihustan seda igale salgule enne sirgendamist. Juuksed jäävad raskemad, peegelsiledad ja toreda plussina on läikel sees veel niiskusekaitse.

 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…