SILEDA JA SÄRAVA NAHA NIPID
Tõlkis: Annika Randmann
Foto: Shutterstock

#1 Ära katsu pidevalt oma näonahka

See pole üksnes ainult soovitus vistrikke mitte pigistada (see võib jätta näole armid), vaid üleüldse ei ole kasulik oma nägu pidevalt puutuda. Näole võib sattuda palju mustust, kui toetame oma pead kui käelaba on vastu põske, samuti hoiame telefoni vastu oma kõrva ja põske kui telefoniga räägime. Nii kätelt kui telefoni pealt jõuab näole väga palju mustust, mida me ise üldsegi ei pruugi täheldada.

 

#2 Kasuta igapäevaselt veidi päikesekreemi või päikesekaitset sisaldavaid näo- ja kehahooldustooteid

Nagu me kõik teame, siis päike on meie nahale vaenlane: kiirendab kortsude teket, kuivatab nahka, soodustab nahavähki, liigne päike tekitab põletust… Selleks, et vältida neid probleeme, on kasulik igapäevaselt oma nahka kaitsta. Ka väiksemgi kogus päikesekiirgust mõjub meile, isegi kui me seda ei tunne või ei tähelda.

 

#3 Koori iga nädal 1-2 korda oma nahka

Selleks, et nahk oleks korralikult puhas, tuleb eemaldada surnud naharakud. Näokoorija on selleks suurepärane vahend. See aitab sügavpuhastada ja eemaldada mustuse, mis on kogunenud nahale. Kuid pea meeles, et liiga tihe koorimine ei ole nahale enam hea – võivad tekkida nahaärritused, akne võib muutuda ägedamaks ning nahk võib muutuda väga kuivaks. Kord või kaks nädalas koorida oma nahka on täiesti piisav, tihemini ei ole enam kasulik.

 

#4 Kasuta alati raseerimisgeele

Raseerimine ilma raseerimisgeelita- või kreemita võib tekitada tõsiseid nahaärritusi. Ära unusta kunagi nahka ette valmistada raseerimiseks! Koos geeliga jääb nahk pärast raseerimist palju siidisem ja tervem. Lisaks niisuta ka nahka peale raseerimist õlidega või kreemidega – nii ei kuiva nahk ära ja jääb kaunilt niisutatud.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…