STOP! Niimoodi juukseid pestes teed neile rohkem kahju kui kasu!

Arvad, et sinu kohta see ei kehti? Sa pesed oma juukseid kahe päeva tagant, kasutad palsamit, käid korra paari kuu tagant otsi lõikamas. Kuid sellest ei piisa!

Toimetas: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

Need on mõned asjad, mida sa valesti teed:

1) Sa ei kammi oma juukseid enne nende pesemist
Pestes juukseid ilma neid eelnevalt kammimata, tähendab katastroofi. Esiteks on kammimata juukseid palju raskem puhtaks saada ning teiseks murdub ja venib pesemise käigus palju rohkem juukseid ning tekivad uued pusad.

2) Sa kammid juukseid duši all olles
Kuigi selle jaoks on olemas spetsiaalseid kamme, mis muudavad maskitamise protsessi palju tulemuslikumaks, siis tavaline kamm antud ülesande täitmiseks lihtsalt ei sobi. Seega viga number kaks ongi vastupidine eelmisele punktile. Tavakamm on märgade juuste suurim vaenlane, kuna märjana on juuksed nõrgemad. Sama kehtib ka juuste kammimisele pärast pesemist, kui sul vastavat kammi ei ole, siis lihtsalt oota kuni juuksed on ära kuivanud.

3) Sa kasutad sulfaate sisaldavaid šampoone
Kui sa arvad, et sinu kohta see punkt ei kehti, kuna kasutad looduslikku või orgaanilist šampooni – siis loe uuesti üle pudeli taga olev koostisosade loetelu. See võib sind šokeerida, et iga kord juukseid pestes masseerid endale pähe sulfaate.
Miks sulfaadid halvad on? Lisaks sellele, et tegemist on hormoone kahjustavate väävelhappe sooladega (millest kahjulikumad variandid on valmistatud nafta baasil), mida sa iga kord pead pestes oma vereringesse lased, on sulfaadid sinu juuste jaoks liiga karmid ning tõrjuvad juustest naturaalse rasu välja.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…