PUNASTA NUTIKALT: draping värskendab jumet ja rõhutab näojooni
Tekst: Lidija Malinovskaja
Foto: Shutterstock

Just seda tegigi legendaarne trendidiktaator Marc Jacobs, kelle viimane põsepunakollektsioon Air Blush Soft Glow Duo toob moepilti varasematest aegadest tuntud meigitehnika – draping’u. „Uue” ja kiiresti hoogu koguva ilutrendi ajalugu ulatub 60ndatesse-70ndatesse. Kui tollal populaarsuse tipus olnud staarjumestaja Way Bandy avastas, et lisaks teiste meigitoodete erinevatele tekstuuridele ja toonidele saab omavahel kokku miksida ka põseruuže.

Bandy revolutsiooniline lähenemine meigile eristas teda kolleegidest märkimisväärselt. Oma meikides soovis mees rõhutada klientide eripärasid, mitte aga maalida neile uus, iluideaalile maksimaalselt sarnane ilme. See võitis meigikunstnikule palju nimekaid kliente, nende hulgas Madonna, Cher, Diana Ross ja David Bowie.

Mõeldes 70ndatele tagasi, tulevad silme ette värvikirevad, erksad meigid ning põsepunaga rõhutatud põsesarnad, meelekohad ja isegi lõug! Draping oli tehnika, mida kasutati iga maineka väljaande moeseerias. Millega siis ikkagi tegu ning kuidas seda täna kasutada?


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…