PROFIANKEET: Iluguru aasta juuksur Lauri Pedaja
Fotod: Siim Lukka

STAAŽ: 10 aastat
TÖÖTAB: Fahle ilusalongis
ÕPPINUD: Esimesed teadmised sain THK-st, edasi tuli omalooming, internet, mõned hoolega valitud koolitused ja õigesti valitud mentorid.
MISSIOON JUUKSURITÖÖS: Hetkel on minu missioon kasvatada ja õpetada noori juuksureid.
SOOVITUS EESTI NAISTELE: Keep it Gangsta 🙂
VÄRVILISED JUUKSED JA TUGEV MEIK VÕI LOOMULIKKUS? Kõik oleneb kontekstist – ükskord üks, teinekord teine. Ma ei vaataks seda asja nii mustvalgelt.

#1 Miks selline erialavalik?

Mulle on alati meeldinud midagi oma kätega valmis teha. Noore poisina istusin vanaema juures sauna all, nuga pihus, puust miskit välja voolimas. Mul on hea käeline tunnetus, ruumiline nägemine ja loovus. Tundus loogiline valik. EKA graafiline disain ei tundunud pooltki nii põnev.

#2 Mis iseloomustab sinu käekirja/stiili?

Ise enda tööle n-ö žanri määrata on maru keeruline. Aga kui ma seisaks praegu siin, püstol meelekohal ja peaksin ennast kuhugi liigitama, siis ilmselt see oleks midagi modern classic’u ja future classic’u vahepealset. Mulle meeldivad klassikalised, selge lõikusjoonega tööd. Sasipäid pole mulle kunagi meeldinud lõigata.

#3 Kuidas ilumaailmas läbi lüüa? Mis on sinu edu võti?

Ma leian, et ilumaailmas läbilöömiseks on täpselt sama valem, mis igas muus maailmas. Esmalt tuleb armastada seda, mida teed, tuleb teha kõvasti tööd ja kirge elus hoida. Ei ole asjata öeldud, et selleks, et milleski heaks saada, pead sa seda tegema 10 000 tundi.

Minu edu võtmeks võib äkki olla see, et ma julgen mõelda kastist välja. Ma ei ole kindlasti tehniliselt parim juuksur Eestis, kuid täna ei piisa läbilöömiseks enam „lõikustehnika kuningas” olemisest. Ja eks mul on natukene õnne ka olnud, olin õigel ajal õiges kohas. Loomulikult on mu näitlejakarjäär mind kõvasti pildil hoidnud ka juuksurina. Aga jällegi … ka selle karjääri taga on lugematud tuhanded töötunnid. Mitte miski ei saja taevast kullana alla – saab see, kes teeb.Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…