Parfüümiga kaalust alla? Vabalt!

Loomulikult ei asenda parfüüm valke, vitamiine ega mineraale, kuid lisaks tuju ja enesehinnangu tõstmisele, aitab see isegi kaalust alla võtta. Uskumatu? Uurime lähemalt...

Tekst: Kristiina Virt
Foto: Shutterstock

Teadlased kinnitavad, et lõhnad mõjutavad meie organismi. Keskmiselt suudavad lõhnaretseptorid püüda 3 000 erinevat lõhnaainet – need jõuavad haistmisnärvi kaudu ajju, mis töötleb saadud informatsiooni ning saadab kehale vastavaid signaale ja käske.

Turgutus, lõõgastumine, näljatunne (eriti juhul, kui tunned toidulõhna) jne on kindlasti need efektid, mida sinagi lõhnaretseptorite abil kogenud oled. Kuna inimene suudab lõhnu eristada ka ruumis, kus õhku täidab enam kui 500 miljonit lõhnamolekuli ruutmeetri kohta, siis kõrge kontsentratsiooniga õhust on võimalik saada mitmeid elamusi.
Väga oluline on ümbritseda end nö naturaalsete lõhnadega, mis ei sisalda lõhnaretseptoreid ärritavaid keemilisi komponente.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…