Parfüümid – kuidas leida ja kanda lemmiklõhna?

Oled uue parfüümi otsingul? Igaühe jaoks on oma lõhn – leia see ja õpi seda õigesti kandma. Kvaliteetsed parfüümid kestavad tunde ja lisavad isikupära!

Kas teadsid, et kõik parfüümid ei sobigi kõigile inimestele? See on teaduslikult tõestatud! Üks ja sama parfüüm lõhnab erinevate kasutajate peal hoopis erinevalt. Täpselt nii, nooremas eas inimestele sobivad pigem kergemad ja värskemad parfüümid, veidi vanematele tugevama lõhnabuketiga klassikalised parfüümid.  Toomegi siinkohal välja mõned näpunäited, kuidas leida oma lemmiklõhn ja seda õigesti kanda.

1. Sõbranna soovitas?

Tundsid mõne sõbranna peal meeldivat lõhna ja plaanid selle ka endale soetada? Ära kiirusta, kõigepealt proovi seda parfüümi ka omal nahal. Seejuures ei piisa, kui piserdad lõhna randmele ning lased mõne minuti mõjuda. Parfüümid nii-öelda reageerivad kandja nahaga, seetõttu varu aega ning lase lõhnal oma nahaga kohaneda, selleks on mitu põhjust:

 

  • Paari tunni jooksul selgub, kas lõhna olemus on nahal muutunud;
  • Erinevad parfüümid püsivad erinevate kandjate peal erinevalt;
  • Alles lõhnaga harjudes saad otsustada, kas konkreetne parfüüm sobib või mitte.

 

Kui teed enne lõhna soetamist korraliku eeltöö, väldid olukorda, mil riiulitel koguvad tolmu erinevad kallid parfüümipudelid.


2. Testi korraga maksimaalselt 5 parfüümi

Lähed ja proovid kogu sortimenti, mis poeletil pakkuda on? Sedasi kahjuks õiget parfüümi ei leia, sest nuusutades järjest kümneid ja kümneid erineva lõhnabuketiga parfüüme satub haistmismeel segadusse. Kokkuvõttes tunduvad kõik parfüümid selles lõhnapilves ühesugused ning ühe selekteerimine osutub võimatuks. Soovitame toimida järgnevalt:

 

  • Vali välja kuni viis huvipakkuvat parfüümi;
  • Pihusta neid otse nahale, sest testpaberil avaldub lõhn teisiti;
  • Lase enne otsustamist parfüümil nahaga kohaneda.

 

Kui ükski testitud lõhnadest ei tundu õige, siis ära heida meelt, lase ninal puhata ning jätka hiljem.

3. Hinnalised parfüümid on investeering

Kui palju on mõistlik parfüümile raha kulutada? Selles osas on keeruline nõu anda, kuna kvaliteet teatavasti maksab. Kui soovid, et Sinu lemmiklõhn koosneks parimatest komponentidest ja kestaks nahal pikka aega, siis investeeri sellesse. Mida kehvem on parfüümi püsivus, seda rohkem lõhnavett kulub ja mida rohkem lõhnavett kulub, seda kurnavam on see kokkuvõttes rahakotile. Seega, kui vähegi võimalik, soeta hinnalisem brändilõhn, mis on läbinud range kvaliteedikontrolli ning mille loomisse on panustatud hinnale vastavalt aega ja kogemust.

 

4. Kanna parfüümi õigesti

Kas parfüümi on võimalik valesti kanda? Jah, tegelikult kehtivad parfüümi kasutamisel omad nipid, mis intensiivistavad selle lõhna ning pikendavad kestvust. Näiteks tuleb pihustada parfüüm õigesse kohta – kaelale, kõrvalesta taha, randmele. Kui soovid saavutada aga ühtlast mahedat lõhna, pihusta parfüüm õhku ning astu lõhnapilve sisse. Ning mis kõige olulisem – ära lõhnasta end üle! Vähem on rohkem.

 

5. Lõhna kestvus sõltub selle tüübist

Kas teadsid, et ühe ja sama brändi lõhn võib olla täiesti erineva intensiivsusega ning püsida nahal väga erinevat aega? Nii see on, kuna lõhna intensiivsus ja kestvus sõltuvad selle tüübist:

  • Eau De Cologne kestab kuni 2 tundi;
  • Eau De Toilette püsib umbes 3 tundi;
  • Eau De Parfum lausa 4-6 tundi.

 

Kui hinnast rääkida, siis on ilmselge, et intensiivse Eau De Parfum toote eest tuleb oluliselt rohkem raha välja käia, kui näiteks Eau De Cologne soetamisel. Eelistuste küsimus!

Õige parfüümi leidmine on omaette väljakutse – see peab sobima kandja iseloomuga, paitama tema lõhnataju ja kestma nahal tunde. Leia oma lemmiklõhn 1a.ee laiast parfüümide sortimendist ja kanna seda uhkusega!


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…