ÕPI TEISTE VIGADEST! 5 hullemat asja, mida sa oma juustega teha saad

Et juuksed oleksid ilusad, peab nende eest hoolitsema. Siiski võib vahel juhtuda, et tehtud pingutused annavad soovitule hoopis vastupidise tulemuse. Saa teada, mis on levinumad vead juuksehoolduses ja väldi neid iga hinna eest.

Toimetas: Kristiina Virt
Foto: Shutterstock

#1 Kasutad liiga vana kammi

Sa vahetad oma hambaharja iga teatud aja tagant ja see on sinu jaoks täiesti loomulik. Miks jätad tähelepanuta oma kammi? Ka see tähtis abivahend ei jää su teenriks igavesti. Kammiharjaste vahele koguneb ajaga mitmeid ohtlikke baktereid ja mikroobe, mis kahjustavad peanahka ning seega ka juukseid. Jälgi oma kammi seisukorda ning vaheta see aeg ajalt välja. Eemalda pärast kammimist kammile jäänud juuksed alati ning pese seda vähemalt kord nädalas šampooni ja söögisooda seguga.

#2 Seod oma patsi liiga tugevalt

Liiga tugevalt seotud hobuseseba häirib vereringet, mille tulemusena võivad juuksed hakata välja langema. Kui käid igapäevaselt trennis ning sabast on saanud sinu lahutamatu kaaslane, proovi erinevaid alternatiive. Esmaspäeval tule sabaga, teisipäev patsiga, kolmapäeval krunniga jne.

#3 Hooldad oma juuksed üle

Armastus oma juuste vastu pole patt, kuid iga paari päeva tagant juuste maskitamine ei ole sugugi vajalik. Paljud hooldustooted sisaldavad juustele hädavajalikku keratiini, mis muudab kiharad terveks. Kui keratiini koguneb juuksekarvadesse aga liiga palju – on tulemus vastupidine. Juuksed muutuvad hapraks ja kergesti murduvaks. Lisaks muudavad toitvad maskid juuksed raskemaks ja seega nõrgemaks.
Järeldus on üks – ära poputa oma juukseid maskiga tihemini kui kord nädalas.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…