Colombia ülikooli professor Angela Christiano selgitab, et uus meetod läheb natuke kaugemale kui juuste istutamine kiilanevale osale või medikamentoosne juuksekasvu kiirendamine. Nimelt  püütakse nüüd uusi juuksefolliikuleid luua inimese enda rakke kasutades.

Läbimurre saabus siis kui teadlased katsetasid uut viisi mõjutamaks juuksekasvu naha sees oleva juuksenäsa kaudu, kus toimub uute juukserakkude moodustumine.  Nimelt loodi kunstlikult inimnaha kude kuhu nö lisati ka juuksenäsad. Viimased saadi imikute ümberlõikamisel eraldatud eesnahast.

Imiku eesnahka kasutati põhjusel, et  täielikult ümber programmeerida nahas olevate folliikulite olemus. Kui teadlased istutasid uuesti kasvatatud inimkoe koos siirdatud karvanäsadega katsealustele, siis hakkasid uued karvad kasvama viiel katseloomal seitsmest. Karvadel oli inimdoonori DNA ja nad kestsid umbes kuus nädalat.

Kui ka inimkatsed annavad positiivseid tulemusi, nähakse sellel meetodil tulevikku nii naiste kiilaspäisuse kui ka meeste algava kiilaspäisuse ravis. Samuti on võimaik aidata põletustraumade ohvreid.

Teadlased ootavad nüüd ärevusega kliiniliste katsete algust.

Allikas. Medindia.net


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised