Moeshow “ENNE” viib külastaja etnograafiast inspireeritud virtuaalreaalsele moerännakule

27. jaanuaril toimub Eesti Rahva Muuseumis moeshow “ENNE”, mis tutvustab noorte disainerite Sirli Pohlaku ja Kertu Kivisiku nägemust etnograafilisest pärimusest tänapäeva moes. “ENNE” raames toimub Tartus esimest korda ka MoeKunstiKino ja esmakordselt on Eestis võimalik kogeda kontseptuaalset moevideot virtuaalreaalsuses ehk VR keskkonnas.

Jaanuarikuu viimasel laupäeval ERM-is toimuva moeshow “ENNE näol on tegemist erakordses atmosfääris aset leidva moeetendusega, milles kohtuvad minevik ja tulevik, vana ja uus. Inspireerituna ajaloolisest rahvarõivast, näitavad disainerid Sirli Pohlak ja Kertu Kivisik neljakümne meetri pikkusel laval oma värvirohket ja julget loomingut, mis peegeldab nende nägemust etnograafilisest pärimusest tänapäeva moes ning neid endid nii inimeste kui moekunstnikena. Lisaks toob “ENNE” lavale ka eksklusiivse vaheshow, mis ühendab endas teiste noorte Eesti disainerite etnograafiast inspireeritud loomingu.

Moeõhtu Eesti Rahva Muuseumis algab esimest korda Tartus toimuva MoeKunstiKino seansiga ja kulmineerub virtuaalreaalse moevideo esmakordse esitlusega Eestis. Moefilmide festival MoeKunstiKino pakub külastajatele vaatamiseks moedokumentaali “Yves Saint Laurenti visandid”.

Etnograafilise moekunsti näidetega saab tutvuda ka ERM-i galeriis, kus on avatud näitus „Külatänavalt punasele vaibale. 100 aastat rahvuslikku moodi“.

Sissepääs kogu sündmusele on tasuta.

Moeshow “ENNE” on osa Eesti Vabariik 100 juubeliprogrammist: https://www.ev100.ee/et/moeshow-enne-eesti-rahva-muuseumis

Sündmuse leiab ka kultuuripärandiaasta programmist:

https://www.parandiaasta.ee/

Moeshow „ENNE“:
Facebookis:
https://www.facebook.com/events/1375377392584692/

Instagramis: @enne_moeshow #ennemoeshow


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised