Tooted rasustele juustele

Õnneks on enamus rasustele juustele mõeldud tooteid loodud nii, et nad puhastavad peanahalt ladestunud rasu õrnalt ning juukseid säästvalt.Siin on oluline mõista, et rasused ei ole mitte juuksed vaid peanahk.

Vastasel juhul on oht, et juuksed muutuvad kuivaks ning rabedaks ja seda just otstest.

Tihti traumeeritakse oma juukseid ja peanahka sellega, et pestakse liialt tihti ning kasutatakse ka liialt tugevaid pesu- ja hooldusvahendeid.

Väga oluline on ka kindlaks teha, kas tegu on rasuste juustega või soovitakse lihtsalt käia ringi värskelt pestud juustega.

Viimistluse juures on rasuste juuste puhul oluline kasutada kergeid viimistlusvahendeid ja seda ka siis, kui soeng peab tõeliselt kaua püsima.

Sobib kerge ja soovitatavalt piserdatav viimistlusvahend, mis ei anna juustele juurde raskust, kuid mis sellegi poolest aitab juukseid soengusse seada ja soengus hoida.

Kindlasti tuleks vältida vahasid, õlisid, pumateid ja tugevaid kreeme. Need teevad juuksed raskeks, võtavad ära kohevuse ning lisavad juurde soovimatut rasusust.

Sobivad on ka kuivšampoonid, mis imevad rasususe endasse ning annavad juurde kohevust.

Teinekord ei pruugi rasused juuksed vajada palsamit, see tähendab, et nad ei vaja lisa niiskust. Olukord, kus juukse juurte osas on juuksed rasused ja otstest kuivad tekib üldjoontes kahel põhjusel:

1. Kasutatakse sobimatut toodet, mis rasu eemaldamisel kahjustab ja kuivatab juukseid.

2. Juukse värv on välja kasvanud (eriti levinud heledamaks värvimise puhul)

Tooted peenetele ja õhukestele juustele

Kõige suurem oht on üledoseerimine. See käib nii hooldus – kui ka viimistlustoodete kohta. Väga oluline on katseliselt selgeks teha, kui palju on „täpselt paras“ ehk siis milline kogus toodet ei muuda sinu peeneid juukseid raskeks ja elutuks. Üledoseerimine nullib ära ka kõige meisterlikuma lõikuse ning kõige paremate omadustega toote mõju.

Peapesemiseks sobivad kõige paremini kerge konsistentsiga šampoonid (üldjuhul need, mis loodud sagedaseks kasutamiseks ja millel puuduvad tugevad raviomadused). Kui juuksed nõuavad palsami kasutamist, siis tuleks seda lisada ainult juuste otstele. Soovitav on kasutada spreipalsameid, mida ei loputata maha ja mida saab suunata otse kõige rohkem hoooldust vajavatesse juuste osadesse.

Kerged peavad olema ka viimistlusvahendid, sest ka siin on taas üledoseerimise oht. Nagu rasuste juuste puhul, tuleks vältida rasvaseid ja tiheda konsistentsiga tooteid ning samuti sobivad kuivašampoonid.

Tooted kuivadele juustele

Eelkõige on nendele juustele vaja lisada niiskust ning samuti on neil sageli puudus läikest. Kuivad juuksed on väga vastuvõtlikud ka igasugustele kahjustustele ja sellepärast sobivad ka tooted, mis on mõeldud kahjustatud juuste raviks.

Sageli ostetakse värvitud juuste hoolduseks šampoone, mis on mõeldud värvitud juustele, kuid värvi mittepüsimise või pleekimise põhjuseks võib olla hoopiski kuiv ja kahjustatud juuks.

Kuivade juuste puhul ei saa palsami osas järeleandmisi teha ning seda on vaja kasutada pidevalt ning mõnikord ka koos pähe jäetava spreipalsamiga, et vältida võimalikke keskkondlikke kahjustusi.

Sellistele juustele sobivad ka rasked ning õlise koostisega viimistlusvahendid nagu vahad, pumatid jms. Kõik need annavad muuhulgas ka tuhmidele juustele juurde läiget.

Tooted lokkis juustele

Lokkis juukseid kutsutakse ka „Diiva“ juusteks, sest neid on kõige raskem hooldada. Väga sageli on lokkis juuksed ka kuivad ning neil on katkised otsad. See on ka põhjuseks, miks on soovitatav kasutada kuivadele ja kahjustunud juustele mõeldud tooteid. Lisa niiskus ning toitained aitavad toime tulla ka lokkis juustele omase kahususega.

Millist tüüpi on minu juuksed?

Sellele oskab kindlasti vastata sinu juuksur. Pea meeles, et juuksed, mis ei ole järgmisel päeval peale pesu sama kohevad kui päev varem, ei ole veel rasused juuksed ja kergvärvitud juuksed ei pruugi vajada koheselt tugevaid ravimaske jne.

Kui sinu juuksur aga sind suunata ei oska või ei taha, siis vaheta juuksurit ;)

Osaliselt refereeritud: paulaschoice.com


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised