Mille järgi valida juuksehoolduse tooteid?

Kas teadsid, et šampooni, palsami, maski ja muude hooldustoodete valikust sõltub ka sinu üldine peanaha ja juuste tervis ning väljanägemine?

Tekst: Ülle-Lea Rebane, Tradehouse koolitaja
Toimetanud: Katrin Rasmann
Foto: Shutterstock

Juuste ja peanaha üldise heaolu säilitamisel algab kõik sellest, millega me oma juukseid peseme. Selleks, et tagada peanaha korrashoid, tuleb valida šampoon, mis arvestab peanahatüübi ja selle omapäradega. Liigrasune nahk muutub niisutava šampooniga pestes ainult rasusemaks, mistõttu tuleks kasutada just rasuvastaseid tooteid. Kui on põletikuline nahk, peab šampoon olema põletikuvastase ja rahustava toimega. Immuunsüsteemi nõrkuse tagajärjel muutunud naha pH tasakaalu tõttu väljalöövaid probleeme saab väliselt leevendada selleks mõeldud spetsiaalsete toodetega. Siinkohal ei tohiks unustada, et immuunsüsteemist tingitud probleemide korral tuleb tegeleda ka nende seesmiste põhjustajatega (vitamiinipuudus, haigused, stress) ning vajadusel konsulteerida arstiga. Probleemide vastu võitlevatel šampoonidel on kindlad mõjuained, mis aitavad likvideerida nende põhjustajat.

Kõõmavastastes šampoonides on kõige levinumad toimeained klimbasool, ketokonasool, tsinkpüritioon ja piroktoonolamiin, mis on kõik seenevastase toimega ja takistavad kõõma peamise põhjustaja, pärmseene Malassezia furfur levikut.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised