Miks tekib akne ja kuidas seda kontrolli all hoida?

Image Skincare peaspetsialist Mareta Adamson-Rüütel räägib täpsemalt miks tekib enesekindlust mõjutav nahaprobleem akne ja kuidas seda kontrolli all hoida. Oma töös kasutab Mareta Image Skincare Clear Cell tootesarja, mis on mõeldud probleemsele, akne-, või rasusele nahale.  

Miks tekib akne?

Akne on keeruline probleem millel on palju erinevaid tekkepõhjuseid. Vahel põhjustab aknet hormonaalne ebakõla organismis, vahel hoopis vale toitumine. Purustaksin müüdi nagu oleks akne ainult teismeliste probleem ja möödub iseenesest. Akne ei vali vanust ja üha enam on näha seda ka täiskasvanute seas. Paljudel naistel aitab aknest vabaneda sünnitamine, teistel aga tekib akne just pärast laste saamist, mõnd saadab nahaprobleem terve elu. Tähtis on akne võimalikult varakult kontrolli alla saada, et vältida nahaarme ja pidevat põletikuseisundit organismis.

Kas akne on pärilik?

Võib kõlada üllatavalt, aga jah akne on kahjuks pärilik. Kui juba emal või isal on olnud akne, siis on üsna kindel, et ka lastel tuleb sellega mingil eluperioodil tegeleda.

Kuidas aknet kontrolli all hoida?

Akne on mitmetahuline probleem ning seda võivad ägendada – stress, vale toitumine, vähene liikumine, hormonaalsed ebakõlad ning ka alkohol ja suitsetamine. Parima tulemuse saavutame kui kombineerime akneprobleemile formuleeritud kosmeetika ja regulaarse kosmeetiku külastuse ka elustiili muudatustega. Oma töös kasutan spetsiaalselt akne, probleemse ja rasuse naha jaoks loodud  tootesarja milles on kombineeritud aknebakterit surmav peptiidkompleks, põletikukoldeid rahustavad taimsed ekstraktid ja jume matistavad ühendid.

Miks sa kasutad oma töös just Image Skincare Clear Cell tootesarja?

Soovitan probleemse naha puhul just Clear Cell tootesarja, sest tooted tõesti toimivad ning akneprobleemiga inimesed saavad abi. Põneva koostisosana tooksin esile Granactive Acne peptiidkompleksi. Granactive acne peptiidkompleks on ainulaadne, kuna lõhustab aknebakteri rakumembraanid füüsiliselt ning seetõttu ei saa aknebakteril tekkida sellele immuunsust. Clear Cell toodetes kombineeritakse Granactive Acnet nii poore avava salitsüülhappe kui ka põletikuvastaste taimsete ekstraktidega.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…