Räägitakse ikka, et kaunid juuksed on naise kroon. Mis siis, kui sinu omad on aga õhukesed, puudu on sära, kohevus ja elujõud. Pärast sünnitamist, imetamise ajal kogevad naised seda veelgi enam. Miks see nii on ja mida teha?

Peamine põhjus juuste väljalangemisel on vitamiinide  või mineraalainete puudus.  Peamiselt rauapuudus, mis viib sageli juuste väljalangemiseni. Ka tasub silmas pidada tsingi, B12-vitamiini ja teiste B-grupi vitamiinide taset organismis, mis võivad kehva toitumise puhul puudulikud olla ja halbu tagajärgi tekitada.  Pikka aega kestev stress, aga ka mitmed teised seisundid (muuhulgas rasedus) võivad tekitada ajutise juuste puhkeseisundi.

Pärast sünnitust ja imetamist tekkiv juuste väljalangemine on üsna tavaline ja normaalne nähtus, mis on tingitud hormonaalsetest muutustest naise kehas raseduse, sünnituse ja imetamise ajal.

Raseduse ajal “jäävad juuksed kinni” ning pärast sünnitust tulevad ära ka need juuksed, mis oleksid pidanud normaalselt välja langema terve raseduse perioodi vältel. Tekibki mulje, et juuksed langevad massiliselt välja. Selline hormonaalsetest muutustest tingitud juuste väljalangemine peaks lõppema 6 – 8 kuud peale sünnitust ning siis peaksid juuksed jälle normaalselt välja langema.

 

Blogija Mari-Liis Suvi jagab oma kogemust: “Raseduse ajal märkasin päris mitut muutust. Esiteks, juuste välja langemine oli väga minimaalne, mistõttu tundsin, et mul pole kunagi juuksed nii paksud olnud kui raseduse lõpusirgel. Pärast sünnitamist olukord muutus. Esimesed kaks kuud arvasin, et olen sellest “appi, imetamisega juuksed kaovad” pääsenud, kuid tuli ka minul päev, kus panin tähele, et pead pestes jääb juukseid vannipõhja ja rohkelt harjale kui ka riietele,” räägib Mari-Liis.

Olukorra parandamiseks hakkas ta tarvitama rauda, D vitamiini ja kalaõli, mis kõik imetavale emale kasulikud on ning juuksehoolduses võttis taaskord kasutusse Placent Activi tooted (šampoon, palsam, ampullid, vitamiinid), mida ta on vahelduva eduga kasutanud juba 7 aastat. “Ampullid on minuga varasemaltki imesid teinud ja loodan, et tulevad kasuks ka imetamise ajal. Mõju ei ole küll märgata kohe, et õhtul kasutad ja hommikul pats 2x paksem, vaid sellel on pikemaajaline mõju. Mäletan, et ükskord küsis juuksur imestunult, et mida ma küll söön, et terve pea pisikesi uusi juukseid täis ning just ampullid seal mängu tulidki,” räägib ta oma võtetest.

Mida siis teha, et juuksekasvu turgutada? Kindlasti on üheks eelduseks tasakaalustatud toitumine, piisav puhkus ning unetunnid ning stressiseisundi vältimine. Loomulikult saab kiharaid turgutada ka ilutoodete abiga. Itaalia juuksehooldussari Placent Activ Milano, mille koostises on unikaalne juuksekasvu soodustav platsentaekstrakt,  koosneb neljast tootest: juuksekasvu soodustavast šampoonist, palsamist, ampullidest ja vitamiinidest. Kiire juuksekasvu saladus peitub terves peanahas, mis on korralikult niisutatud ja elastne. Just nii platsenta-ekstrakt peanahale mõjubki, muutmata juukseid rasuseks. Platsenta-ekstrakt tekitab naha sarvkesta pinnale kileja kihi, mis takistab naha veekadu.
Seeläbi saavutatakse peanahas karvakasvule sobivaim keskkond.

Sarja kõigi toodete koostises sisalduv 100% naturaalne platsentaekstrakt toidab ja tugevdab juukseid, aitab kaitsta neid keskkonna mõjude eest, parandab peanaha niiskustasakaalu ja elastsust, pidurdab juuste väljalangemist ning samal ajal soodustab nende kasvu. Kõik tooted on parabeeni-, silikooni-, mineraalõli- ja värvainetevabad.

 Placent Activ Milano on aktiivne partner Eesti Vähiliidule. Loomi platsenta saamisel kuidagi ei kahjustata.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised