Mika Liias – mees, kes viis Make Up Store’i keldrist tähtede sekka

Make Up Store sai tänavu 15-aastaseks. Firma muinasjutulise eduloo taga on Mika Liias – mees, kes viis oma firma sõna otseses mõttes keldrist maailmaavarustesse.

Tekst: Kertti Viru
Foto: Shutterstock
Artikkel ilmus ajakirjas IG talv 2011

Make Up Store on minu jaoks sellise klassiga firma, et kohtudes selle asutajaga, võtab avastus, et tegu on mu eakaaslasega, pisut sõnatuks. Meie kohtumine toimub kauni vanalinna hotelli lobby-baaris ning aknast sagivaid inimesi silmitsedes ütleb Mika, et viibis esimest korda Eestis just sellel päeval, kui hakkas kehtima meie oma raha. Tänast Tallinna vaadates on tal raske uskuda, et tegemist on sama linnaga. Kuid tegelikult on ju sama uskumatu ka see, et paarkümmend aastat tagasi Eestit külastanud noormehest on saanud Rootsi ühe kiiremini arenevama ettevõtte asutaja ja juht.

Keldrikorrusele asutatud meigikool

Make Up Store’i eellugu sai alguse, kui noor modelliagentuuri omanik Mika Liias avastas, et Rootsis ei ole ühtegi kooli, kus õpetataks meigikunstnikke. 1990. aastal avaski ta Rootsi esimese meigikooli nimega “International Make Up Center”, mis asus Stockholmis ühe maja keldrikorrusel. Õpilased vajasid oma õpinguteks meigivahendeid, kuid ükski tarnija ei olnud nõus koolile hinnaalandust tegema.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised