Täna algab 16.-22. septembrini toimuv XIV Disainiöö festival, mis haarab oma mitmekülgse programmiga kogu Tallinna ning laieneb ka Tartusse ja Pärnusse. Festivali peateemaks on “Tuleviku materjalid”/”Future Materials”, mis leiab käsitlemist rahvusvahelise konverentsi ettekannetes, aga ka rohkete  näituste ja töötubade raames.

Festivalile annab täna kell 18.00 Noblessneri Valukojas avalöögi kunstnik, koreograaf ja stilist Alissa Šnaideri performance-etendus “Weird tales I have tried to write”, milles Alissa talle omaselt mängib vormide ja vahendite ainulaadsete kooslustega.

Jätkusuutliku disaini ja uudsete keskkonnahoidlike materjalide ning tehnoloogiate huvilistel tasub kindlasti väisata rahvusvahelist näitust „Tuleviku materjalid“, kus näiteks Hollandi väljapanek tutvustab erinevaid materjale ja tooteid, mis on loodud looduslikest materjalidest, materjalijääkidest ja kõrvalsaadustest, samas kui Ungari väljapanek keskendub kõrgtehnoloogilistele rõivastele ja tekstiiliinnovatsioonile ning Eesti ekspositsioon avab teemat, kuidas keskkonnakriis on muutmas ressursside ja materjaliloome tähendust.

Rohkelt teadmisi festivali põhiteemal annab konverents „Tuleviku materjalid“, kus esinevad pikaajalist praktilist kogemust omavad eksperdid Hollandist, Suurbritanniast ja Eestist – Simone de Waart, Zoe Powell, Bastian Beyer, Pirjo Kääriäinen, Riina Õun, Stuudio Aine ja Reet Aus, kes toovad näiteid uute biopõhiste materjalide ja toodete arendamisest, kasutades toormaterjalidena näiteks vetikaid või seeni.

Moehuvilised on oodatud jätkusuutlikule disainile pühendatud rõivadisainietendusele „D_O_M – Disain on moes“ ja põnevate disainitoodete soetamiseks on avatud Disainitänav ja Moepõik, mille raames Noblessner Shipyardi on end kaheks päevaks sisse seadnud üle 100 disaineri ja disainibrändi meilt ja mujalt.

Silmailu pakub rahvusvaheline kujundusgraafika näitus “Isikupära/Individuality ’19”, kuhu eriala professionaalide žürii valis HGDF 2019 raames eksponeerimiseks 82 finaalteost. Põnevate tudengitöödega saab tutvuda Disaini- ja arhitektuurikoolide väljapanekul Telliskivi Rohelises saalis. Disainerite ja loomeinimeste huvitavaid ettekandeid ja kogemuste jagamist erinevatest valdkondadest saab kuulata loengusarjade PechaKucha ja „Mina olen disainer“ raames.

Disainiöö satelliitprogrammi raames leidub veelgi põnevaid üritusi üle Tallinna. Näiteks Seos Valgustus ja Monika Järg / stuudio Tekstiil Ruumis teevad riiulitele ruumi ning kutsuvad veel mõned sarnased disainiettevõtjad oma üksikuid näidiseid Garaažimüüki välja panema, samas kui nahastuudio Nulku viib läbi eksperimendi, asendades oma toodetes naha uudse, ananassilehtedest valmistatud materjali Pinatexiga, ning MIURIO disainistuudio kutsub kõiki sisustus- ja moeaksessuaaride gurmaane siidirätikute abil kingituste pakkimise töötuppa.

Enamik Disainiöö festivali raames toimuvaid üritusi on osavõtjatele tasuta, pileti või eelregistreerimisvajaduse korral on täpsem info väljatoodud ürituse tutvustuse juures Disainiöö kodulehel. XIV Disainiöö täispika programmi leiab http://www.disainioo.ee/.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised