Meiginipid heledale nahale

Kuidas saavutada täiuslikku portselanjumet? Meigikunstnik Lidija Malinovskaja selgitab, millised tooted ja tehnikad töötavad heleda naha puhul ning annab nõu, vältimaks kõige sagedamini esinevaid meigivigu.

Tekst: Lidija Malinovskaja
Foto: Shutterstock
Artikkel ilumus ajakirjas Iluguru KEVAD 2015

Heledat nahka peeti iluetaloniks ja jõukuse sümboliks juba keskajal – tollal valgendati ja pleegitati nahka soovitud tulemuse saavutamiseks kõikvõimalike värvide ja puudritega. Jaapanis loetakse valget nahatooni üheks tähtsamaks iluparameetriks tänaseni. Vaatamata sellele, ei ole paljude portselannahaga õnnistatud naiste meelest selline looduse valik sugugi meeldiv. Nad kurdavad, et antud nahatoonile sobivate meigitoodete leidmine on äärmiselt raske, kõige keerulisem on aga täiusliku meigipõhja saavutamine ning igapäevaseks jumestuseks sobiliku värvigamma leidmine.

Tihtipeale on hele nahk väga õrn, õhuke ja tundlik. Seetõttu kipub nahk kergemini ärrituma ja punetama – ka tavaline meigikäsn võib heledale nahale „liiga teha“. Lisaks kõigele, kumavad heleda nahatooni puhul silmaalustes tsoonides nahast läbi veresooned, mis mõjuvad pahatihti „sinikatena“ ning pea iga meigitoode näib nahal kohatu, muutes seda sekundi pealt vanemaks ja räpaseks.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised