MEIGIKUNSTNIK ANNAB NÕU: Millega on kõige parem meik maha võtta?
Foto: Shutterstock

UNIKAALNE MITSELLARVESI

 

Õrnatoimeline, kuid meigi eemaldamisega tõhusalt toime tulev mitsellaarvesi on üks ilumaailma revolutsioonilisemaid avastusi,” ütleb seda oma töös igapäevaselt kasutav jumestuskunstnik Ksenia Linjova. „Mitsellaarvee unikaalsus peitub selle aktiivkomponentides – mitsellades, mis toimivad justkui meiki ja rasu enda külge tõmbavad magnetid, mida saab hiljem nahalt vatipadjaga eemaldada. Need nutikad komponendid ei kahjusta ega kuivata nahka, tekitades ebameeldivalt kiskuva tunde. Tegelikult täidab mitsellaarvesi korraga mitmeid ülesandeid, milleks on meigi eemaldamine, naha, kaasaarvatud õrna silmaümbrusnaha, puhastamine ja toniseerimine.”

 

Loomulikult ei ole kõik mitsellaarveed ühesugused, n-ö igale nahale oma. Kergesti ärrituva naha puhul soovitab Ksenia allergiavabu, tundlikule nahale mõeldud tooteid, mis ei sisalda alkoholi. „Põhjus selles, et meigieemaldusvahendites sisalduv alkohol võib õrna nahka liialt kuivatada ja põhjustada allergiat,” teab jumestaja. „Mõningate mitsellaarveede koostisest võib leida isegi piiritust (alcohol denat). Kui etanool on tooteetiketile märgitud esiviisiku hulka, tuleb selle kasutamisega eriti ettevaatlik olla. Nimelt kipub see kuiva nahka veelgi enam kuivatama, rasuse naha puhul aga ergutab naharasu tootmist. Vahel lisatakse aga väike kogus piiritust tootesse vaid selle koostise stabiliseerimiseks ning nahale negatiivset mõju see ei avalda. Sellisel juhul paikneb etanool komponentide nimekirja lõpus. Lisaks ebameeldivatele üllatustele, võib mitsellaarveede koostisest avastada ka positiivseid aineid, näiteks rahustava toimega õlisid. Populaarsed on ka nn kolm ühes tooted, mis toimivad nii meigieemaldajate kui ka toonikutena.”


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…