Looduslikku päritolu eksklusiivsed toimeained juuksehooldustoodetes

Mida aeg edasi, seda rohkem otsitakse võimalikult puhtaid ja naturaalselt kasvatatud koostisaineid – seda ka ilutööstuses. Tutvume luksuslike juukselemmikutega!

Tekst: Karl Aukust (artikkel ilmus ajakirjas IG sügis 2014)
Foto: Shutterstock

Nii käib ka professionaalne juuksehooldusmaailm ajaga kaasas – järjest rohkem hinnatakse efekti saavutamist läbi looduslike toimeainete. Enim levinud ja tuntumad looduslikku päritolu eksklusiivsed komponendid on kindlasti taimsed õlid, kuid on veel palju erinevaid taimset ja loomset päritolu hinnatud tooraineid. Neid sisaldavad tooted omavad mõjusat tugevdavat ja taastavat mõju juustele – oluline on vaid leida just endale sobivaima koostisega variant. Arvestada tuleb ka sellega, et tulemus sõltub aktiivainete kontsentratsioonist ja molekulide suurusest. Mida suurem on mõjuaine sisaldus ja mida väiksem on molekul, seda mõjusamad on tulemused ning seda väiksem on tootekulu.

Absoluutselt looduslikuks ei saa pidada ühtki poes leiduvat kosmeetikavahendit, sest selleks, et toode ei jääks liialt raske ja mõjuained oleksid kergemini imenduvad, vajavad looduslikud toimeained tehnoloogilist töötlemist. Samuti lisatakse stabiilsuse ja kestvuse saavutamiseks toote komponentide hulka ka säilitusaineid. Lisaks ei pruugi kõik loodusest leitav ja pudelitesse pandav igal aastal ning hooajal olla sama kontsentratsiooniga, kuid toimeaine aktiivsus tootes peab suuremal või vähemal määral jääma siiski samaks. See eeldabki teaduslikku ja tehnoloogilist lähenemist, et tagada toote stabiilne kvaliteet.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised