STOP! Neid vigu tuleks juuste pesemisel vältida

Juuste pesemine on pealtnäha lihtne ning rutiinne tegevus, millele ehk ei pöörata igapäevaselt suurt tähelepanu. Tegelikkuses on aga juuste pesu enamat kui lihtsalt pesemine, kuivatamine ning hooldamine.

 

Ebamugavust tekitavad ning häirivad juukseprobleemid võivadki alguse saada just valedest pesemisvõtetest, mille kahjulikest mõjudest ei pruugi me teadlikud olla. Dove’i brändijuht Julija Kravcenko toob alljärgnevalt välja kõige levinumad vead juuste pesemisel ning selgitab, mida teha teisiti, et juuksed oleksid krõbedatel talvekuudel terved ning säravad.

Alustad koheselt šampooniga pesemist

Võib tunduda loogiline ja tavapärane, et duši alla minnes asume koheselt juukseid pesema. Tegelikkuses on soovitatav olla veidikene kannatlikum ning esmalt 30 sekundit kuni minut seista jooksva vee all ning alles siis alustada peapesuga. „Kerge loputus enne šampooni pähe panemist aitab eemaldada pealmise kihi mustust ning valmistab juuksed pesuks ette,“ sõnas Kravcenko.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…