Läti nimekas moebränd Nóló on jõudnud müügile Tallinna Kaubamajja

Läti ühe nimekaima moemärgi Nóló austajatel on põhjust rõõmustada, sest brändi sügistalvine kollektsioon on nüüd saadaval ka Eesti moemaanidele. Nimelt on jõudnud moemärk käesolevast hooajast müügile Tallinna südamesse, Tallinna Kaubamaja naisteosakonda. Nóló sügistalvine kollektsioon ise annab võimaluse pöörduda tagasi ülikooli loengusaalidesse, seminariruumi ning sukeldada kordumatusse tudengielu atmosfääri.

2017. aasta sügistalvist Nóló kollektsiooni on keeruline asetada konkreetsetesse raamidesse, stiili või ajastusse. See on nagu kaleidoskoop, mis koosneb erinevatest detailidest, mis esmapilgul ei sobitu kokku. Kuid mingil kummalisel moel loovad need pisikesed peensused koostoimes äärmiselt eklektilise, kuid samas harmoonilise terviku.

Kollektsioonis leidub viktoriaanlikke kleite, mis sobiksid ideaalselt Oxfordi ülikooli, vihjeid tudengite vormiriietele, kisakooritüdrukute kostüümidele ning sääristele, mis on kõik kokku miksitud Nólóle omaste maskuliinsete joontega. Bleiserid, parkad, kapuutsiga dressipluusid ja mantlid, mis varastatud poiss-sõbra riidekapist, tõstavad oma vastanduva olemusega esile kollektsiooni naiselikke, isegi tütarlapselikke nüansse.

Kollektsioon on meloodiline virrvarr erinevatest tekstuuridest ja materjalidest – villane krepp, viskoosne žoržett, erinevad naturaalsest kiust trikotaažid, matt karus- ja ökonahk, žakaarkangas, šifoon, plisseer, lureks, siidtaft… See nimekiri ei ole veel lõplik. Mitmekesisesse värvipaletti kuuluvad asendamatud must ja hall, khakiroheline, erinevad lillakad, smaragdrohelised, šokolaadised ning helepruunid varjundid, millele on lisatud aktsenti fuksiaroosa, erk- ja veinipunasega.

Kollektsioonis on ohtralt kasutatud ka Nóló seisukohta ja maailmavaadet väljendavaid hüüdlauseid, mis on populaarsed trendikate intellektuaalide seas. Tähelepanu on pööratud aksessuaaridele, funktsionaalsusele ning mugavusele. Siluettide varieeruvus ja mäng pikkuste ning ruumilisusega muudavad Nóló värske kollektsiooni universaalseks ja kantavaks.

Olgu ka lisatud, et Nóló disainer Viktorija Joniene on kahel korral pälvinud Aasta Disaineri auhinna Lätis ning moebränd on alati esindatud ka prestiižsel Riia moenädalal.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised