Laitmatu jume FILTRIVABALT: hindamatuid nippe jagab tipp-jumestaja LANA VALLO

Väidetavalt kasutab 94% naistest vales toonis jumestuskreemi. Kattev, kumav või hoopis matistav – milline valida? Pöördusime nõu saamiseks meigiguru Lana Vallo poole.

Fotod: Rasmus Kooskora, Marin Sild

Lana Vallo

Kas jumestuskreemid sobivad kõigile ja aastaringseks kasutamiseks?
Üldjuhul jah. Muidugi tuleks sõltuvalt aastaajast ja nahatüübist kasutada erineva koostisega tooteid. Rasuse naha või palavate ilmade puhul, kui nahk higistab, eelista matistavaid õlivaba koostisega kreeme. Külmemal aastaajal aga pakuvad nahale kaitset miinuskraadide ja tuule eest pehme, kreemja tekstuuriga jumestuskreemid.
Kui nahk on probleemne või esinevad ärritused, vali loodusliku koostisega jumestuskreem, mis ei sisalda poore ummistavaid mineraalseid õlisid. Tooteetiketilt otsi hoopis järgmisi naha olukorda parendavaid komponente: antiseptilise toimega tsinkoksiid (Zinc Oxide), mis leevendab põletikke, rahustava toimega merevetikaekstrakt (Algae Extract) ja oomega-3-rasvhapped, mis sisaldavad naha vastupidavuse ja kaitsevõime tõstmiseks vajalikke lipiide.

Kas jumestuskreemide pidev kasutamine kiirendab naha vananemist?
Hoopis vastupidi! Mõni jumestuskreem võib isegi aidata säilitada naha värkse ja nooruslikuna või parandada selle seisukorda. Kõik sõltub vaid kreemi koostisest.

Kuidas leida õige jumestuskreemi toon?
Selleks, et endale enim sobiv toon leida, kanna õhuke kiht jumestuskreemi dekolteele kaela lähedusse ja hajuta õrnalt. Kui toode sulandub nahatooniga nii, et seda ei jää praktiliselt nähagi, on tegemist õige valikuga.
Jumestuskreem võib olla ka sutsuke heledam kui dekolteepiirkonna nahatoon, kuid kindlasti mitte tumedam. Kuna naha soojus muudab pigmendi intensiivsemaks, võib valitud toon mõne aja möödudes nahal tumedamana näida.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…