PROBLEEMID KÜÜNTEGA? Siin on lahendused!

Terved ja elujõulised küüned on elastsed ning tugevad ning nende pind on sile ja heleroosa. Kuid paljudel naistel on küüntega muresid. Õnneks saab väliste vahenditega ja toitumisega palju ära teha ilusate küünte jaoks.

Allikas: brit.co
Foto: Shutterstock

#Narmendavad küünenahad
Narmendavad küünenahad on tihti seotud vähese niisutamisega. Kuna kätekreemides on suured molekulid ja need ei tungi nii efektiivselt küünenaha sisse on parim lahendus enne magama minekut kasutada küünenahal õlisid ning seerumeid, mis on suurepärased abimehed just narmendavate küünenahkade raviks. Samuti ei tasu mitte mingil juhul rebida  nahaosakesi ära, sest see võib tekitada põletiku, ärritust ja ka veritsust.

#Rabedad küüned
Rabedate küünte põhjused on nii sisemised kui ka välised. Probleeme võib olla ainevahetuse ja verevarustusega ning selle tulemusena ei saa küüned piisavalt valku ja vitamiine. Reeglina tulenevad lõhenenud küüned foolhappe, C-vitamiini ning proteiini puudusest. Põhjus võib olla ka see, et küüsi käsitletakse valesti- väga tugev viil, vale tehnika, ebakvaliteetne  küünelakieemaldaja. Metallist viili võiks asendada klaasviiliga ja tasu ära unustada ka küünenaha niisutamist õlide ja seerumitega ning aluslaki tähtsust.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…