Unistad kaunist maniküürist, kuid mis teha, küüned murduvad juba enne, kui jõuad neid pisut pikemaks kasvatada. Kõlab tuttavalt? Ole mureta, seegi väike probleem on kergesti lahendatav!

Siin on 5 põhjust, miks sinu küüned pidevalt murduvad ning lihtsad viisid nende taastamiseks ja olukorra ennetamiseks.

 

#1 Mürkaineid sisaldavate lakkide kasutamine

Toksilisi aineid sisaldavad küünelakid kuivatavad küüneplaati, muutes selle hapraks ja kergesti murduvaks. Jälgi, et lakk, mida kasutad oleks nn big5free ehk ei sisaldaks tolueeni, formaldehüüdi, formaldehüüdvaiku, dibutüülftalaati ja kamprit.

 

#2 Usin poleerimine

Tihtipeale võib poleerimisviil viia mitte üksnes peegelsileda tulemuseni, vaid ka paberõhukeste küünteni. Piisab, kui poleerid oma küüsi vaid kord viie nädala tagant või ainult siis, kui see on reaalselt vajalik, näiteks peale geellaki eemaldamist.

 

#3 Vale tehnika

Koduse küünehoolduse tähtsaim reegel kõlab nii: kuivi küüsi tuleb viilida ja niiskeid lõigata. Kui aga haarad küüneviili järele kohe pärast käte pesemist, võivad küüned varsti kihistuma hakata ning vastupidi – kuivi küüsi lõigates võid neid kergesti murda. Kui küüned on kasvanud väga pikaks, lõika need kõigepealt tangide abil lühemaks ning seejärel anna neile soovitud kuju küüneviili abil.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…